aktualności

25 maja 2015 roku - godz. 07:22

II Integracyjny Turniej w Józefowie

W niedzielę 24.05.2015 r., rozegrany został II Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego w Józefowie, zorganizowany przez ICSiR i „IKRTS w Józefowie”. We wszystkich kategoriach wystartowało 105 zawodników!

W rozgrywanej po raz pierwszy kategorii turnieju rodzinnego najlepszy okazał się klan Soszyńskich- który wystawił aż 3 drużyny. Najlepsi to 1. Wojciech i Artur Soszyńscy, 2. Andrzej i Ernest Zientarscy, 3. Adam i Filip Soszyńscy. Najmłodszą zawodniczką okazała się debiutująca na zawodach Anna Chułerańska(6 lat), która zasłynęła wykonaniem pięknej piosenki przez mikrofon

W najliczniej obsadzonej kategorii OPEN, najlepszy okazał się Michał Murawski, 2. miejsce zajął Piotr Stępiński, 3. miejsce wywalczył Paweł Chułerański.

W kategorii WETERANI (+40) zwycięstwo wywalczył Dariusz Skowroński, 2. Robert Baran, 3. miejsce Hubert Stoklas.

W kategorii kadeci, zwyciężył Kacper Olczak, przed Janem Klepko, 3. miejsce zdobył Filip Soszyński.

W kategorii Junior, pierwsze miejsce zajął Artur Soszyński, 2. miejsce wywalczył Filip Soszyński, 3. miejsce zajął Piotr Janiszewski, wszyscy zawodnicy klubu IKRTS w Józefowie.

Nagrody finansowe dla czterech najlepszych zawodników w kategorii OPEN, ufundował Pan Piotr Szablewski, właściciel firmy SZABLEX.

Za pomoc w organizacji turnieju dziękujemy Miastu Józefów, dyrekcji Integracyjnemu Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie, firmie SZABLEX oraz Piotrowi Szablewskiemu, oraz sympatykom klubu, którzy pomogli zorganizować i przeprowadzić turniej.

Paweł Chułerański

IKRTS w Józefowie

Wyniki:

OPEN(41 zawodników): 1. Murawski Michał 2. Stępiński Piotr 3. Chułerański Paweł 4. Markowski Michał 5-6. Władysiuk Adam, Sitek Kamil 7-8. Skowroński Dariusz, Grzyb Marcin, 9-12. Łopatowski Marcin, Smoliński Kamil, Czuryłowicz Krzysztof, Baran Robert 13-16. Kudryk Tadeusz, Pławski Grzegorz, Nowicki Ryszard, Klimczak Monika; 17-24. Buza Łukasz, Szablewski Piotr, Turlej Łukasz, Postek Arkadiusz, Soszyński Artur, Purwin Tomasz, Wasiak Damian, Piesio Andrzej; 25-32. Kisiel Jacek, Truszewski Bartek, Olczak Mariusz, Cudny Krzysztof, Ruszczyński Krzysztof, Gradek Piotr, Śliwiński Waldemar, Soszyński Wojciech, 33-41. Smoliński Marek, Soszyński Filip, Lebkowski Krzysztof, Odolczyk Michał, Bernatowicz Andrzej, Groszyk Maciej, Korzemski Marek, Janiszewski Stanisław, Klingbeil Bartek.

Turniej Rodzinny(10 par): 1. Wojciech i Artur Soszyńscy, 2. Andrzej i Ernest Zientarscy, 3. Adam i Filip Soszyńscy, 4. Andrzej i Piotr Jaworscy 5-6 Tomek i Kuba Papis, Bartek i Tomek Truszewscy, 7-8 Dorota i Jan Soszyńscy, Paweł i Anna Chułerańscy, 9-10. Michał i Kuba Niewczas, Marcin i Hubert Mucha

(+40)Weterani(23 zawodników): 1. Skowroński Dariusz, 2. Baran Robert, 3. Stoklas Hubert 4. Dąbrowski Wojciech, 5-6 Zientarski Andrzej, Bernatowicz Andrzej 7-8 Soszyński Wojciech, Truszewski Bartek 9-12 Ratyński Wojciech, Kisiel Jacek, Śliwiński Waldemar, Cudny Krzysztof 13-16. Piesio Andrzej, Gradek Piotr, Dousa Konrad, Kacprzak Artur 17-23. Marczenko Aleksander, Smoliński Marek, Ornoch Wojciech, Koll Arnold, Korzemski Marek, Papis Tomasz, Janiszewski Stanisław

Kadeci(11 zawodników): 1. Olczak Kacper 2. Klepko Janek 3. Soszyński Filip, 4. Zientarski Ernest 5-6 Pawlak Jan, Truszewski Tomek 7-8 Papis Kuba, Soszyński Jan 9-11 Markiewicz Magda, Niewczas Kuba, Sumka Igor

Juniorzy(10 zawodników): 1. Soszyński Artur 2. Soszyński Filip 3. Janiszewski Piotr 4. Kobojek Rafał 5-6 Groszyk Maciej, Soszyński Jan, 7-8 Matuszewski Dominik, Markiewicz Magda, 9-10 Osiński Dawid, Mucha Hubert.

 

OLIMPIA-UNIA - BOGORIA 2:3

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

szczegóły

Mistrzostwa Warszawy

nowe! szczegóły

20 maja 2015 roku - godz. 20:44

Subiektywny komentarz

do 9 GPP Weteranów w Wieliczce

nowe! galeria zdjęć Bogdana Paska

Ryszard BANASZKIEWICZ    fot. Bogdan PASEK

Już nie miałem zamiaru więcej pisać komentarzy po turniejach „Grand Prix”, ale że było OK, więc napiszę komentarz pozytywny. Nie obserwowałem zbyt dokładnie rozgrywek kobiet i mężczyzn/prawie wcale/,szczególnie w młodszych kategoriach, więc opiszę je trochę po łebkach.

Kobiety M40 7 zawodniczek w 2 grupach W finale Beata Barska wygrała z Olą Michlik 3:1, ale w zasadzie gładkie zwycięstwo. 3 miejsca: Kasia Bielak i Ela Beziuk.

Kobiety M50 9 zawodniczek w 3 grupach Pewnie zwyciężyła faworytka Jola Szatko-Nowak 3:0 w finale z Renią Kasprzak, która o wejście do finału niespodziewanie ograła 3:1 Alinę Zborowską. Niespodzianka między innymi dlatego, iż Renia grała z poważną kontuzją barku. Bardzo dobrze zaprezentowała się Halina Kaman robiąca postępy, gdyż w grupie dzielnie walczyła z Grażyną Rumińską, przegrywając tylko 2:3. 3 miejsca: Grażyna Rumińska i Alina Zborowska. Dla zaliczenia 3 turnieju z poważną kontuzją prawej ręki startowała Ala Skrzypicka.

Mężczyźni M40 32 zawodników w 8 grupach Zwyciężył faworyt Artur Szołtysek,który w finale pokonał 3:1 Adriana Myszewskiego. 3 miejsca Robert Baran i Darek Świder.

Mężczyźni M50 32 zawodników w 8 grupach W finale zwyciężył faworyt Janek Molenda pokonując 3:0/2,9,9/ Romka Piechnika. 3 miejsca: Darek Skowroński i Tadek Durka.

Mężczyźni M60 18 zawodników w 6 grupach Tu się dużo działo się. Najpierw pewny faworyt Boguś Madej/zwycięzca 7 „GP w Wołowie i 8 „GP” w Radomiu/,w grupie przegrywa 2:3 ze Stasiem Magdoniem i zajmuje 2 miejsce, a później w ćwierćfinale przegrywa 1:3/4,-7,-10,-7/ z Heniem Prusińskim, który o wejście do finału gładko 3:0/5,3,6/ pokonuje Adama Rozwadowskiego. Oj, dzieje się. Z kolei „czarny koń” Janusz Żukowski w ćwierćfinale pokonuje 3:2 Stasia Magdonia, a następnie wygrywa 3:1 z Marianem Strzałką. W finale Prusiński-Żukowski,zdecydowanym faworytem jest Heniek /nigdy nie przegrał z Januszem/. A więc zgodnie z planem,w finale Heniek prowadzi 2:1 i w 4 secie 10:6. Ścięciem chce efektownie zakończyć grę i nie trafia w stół. Jest 10:7,następnie 10:8,10:9,10:10,w rezultacie tego seta przegrywa 12:14 i 5 seta 10:12. W ten sposób Janusz Żukowski zwycięża po raz pierwszy w „GP”. Brawo Janusz! 3 miejsca: Boguś Madej i Stasiu Magdoń.

Mężczyźni M65 13 zawodników w 4 grupach Ta kategoria jest poziomem najbardziej wyrównana. Z 13 zawodników startujących w Wieliczce, poziomem odbiegał jedynie debiutant z Rzeszowa Janek Koniuch. W Wieliczce nie grali na liście nr 1 Marian Wożniak i nr 2 Jurek Głuchowski, więc teoretycznie powinien ten turniej wygrać Aarne Puu. Co z tego, że powinien. W sporcie tak jak w życiu, trzeba mieć szczęście, a tego zabrakło tym razem Aarnemu. W swojej 3-osobowej grupie, po bardzo wyrównanych pojedynkach przegrał po 2:3, zarówno z Adamem Urbańskim, jak i ze Zbyszkiem Siódmokiem. Mógł być najwyżej 9,a zajął dopiero 10 miejsce, bowiem po wygranej w turnieju pocieszenia z Januszem Olbińskim, przegrał gładko 0:3/5,9,4/ z Heniem Pietrzakiem. W tej kategorii w Wieliczce wyróżnili się ,Sylwek Żywotek i Bronek Kurzak, mimo minimalnej porażki w grupie 2:3 z Marianem Finkowskim. Po drodze do finału Bronek najpierw pokonał 3:0 Adama Urbańskiego, a następnie 3:2 Edmunda Renkela. Z kolei Sylwek, po drodze do finału pokonał po 3:0: Andrzeja Bacza i Zbyszka Siódmoka. Finał Żywotek-Kurzak. Dla Sylwka 3:1/-9,7,7,11/. 3 miejsca: Tadek Pytkowski i Marian Finkowski.

Kategoria M70 10 zaw. w 3 grupach Faworytem tej kategorii był Gienek Górecki. Z Gienkiem wygrałem w finale w Węgierskiej Górce w grudniu, a przegrałem również w finale w styczniu w Piątnicy, w 5 secie 10:12 Ale teraz o Wieliczce. Swoją grupę wygrałem, m.in. 3:0 z Antkiem Szwabem, z którym nieraz miałem problemy. Gienek Górecki zwyciężył w drugiej grupie przed Januszem Malarzem, zaś 3 grupę wygrał Janek Hreczuch, mimo porażki 0:3 z Karolem Czyżem. Drugi był Tadziu Krajewski. W szerokim finale 6-osobowym o wejście do finału wygrałem 3:1 z Tadziem Krajewskim, a Gienek Górecki zwyciężył 3:1 Janka Hreczucha. Finał Górecki-Banaszkiewicz: w 1 secie było 9:9 i 11:9 dla Gienka,2 set dla Gienka 11:7,3 set 6:11 dla mnie,a w 4 secie Gienek prowadził 10:9 i miałem dogodną piłkę na 10:10,niestety pomyliłem się i było 11:9 dla Gienka. 3 miejsca: Janek Hreczuch i Tadziu Krajewski. Grzesiek Chrapkowski, który startuje w „GP”dopiero po raz 3 ,zrobił znaczne postępy , ogrywając w grupie Karola Czyża 3:2/który w Węgierskiej Górce w grudniu wygrał o 3 miejsce z Heniem Glurą/, oraz przegrał z Tadziem Krajewskim tylko 2:3.

Kategoria M75 15 zawodników w 4 grupach Faworytem tej kategorii był Tadziu Szopa, który rzeczywiście wygrał łatwo w finale 3:0/6,4,2/ z Heniem Mrycem. 3 miejsca: Marian Kwodawski, ostatnio trochę gorzej grający i Adaś Hnyda.

A teraz o hali, sędziach, organizatorach i innych sprawach. Wg mnie hala była OK, oświetlenie również. Sędziowie sprawnie przeprowadzili turniej. Podobało nam się minutowe wyznaczenie partii. Zawodnicy grający w niedzielę mogli przeczytać na tablicy ogłoszeń, o której grają i przy którym stole. Powinno tak być na innych „GP” i MP, ale wyłącznie w niedzielę. Wielkie brawa dla Organizatorów, którzy bardzo się postarali, bowiem każdy zawodnik dostał koszulkę, a najlepsi zawodnicy/1-4/oprócz dyplomów, gustowne rakietki wykonane z soli, na drewnianej podstawce, torby sportowe, czapeczki, saszetka na dokumenty na pasku oraz starannie wydany przewodnik po ziemi wielickiej.

I jeszcze 2 sprawy, które powinny być rozpatrzone przed nowym sezonem przez odpowiednie organy PZTS, a mianowicie: niektórzy zawodnicy, bez powiadamiania sędziego głównego wyjeżdżają z turnieju, co powoduje niepotrzebne przedłużanie zawodów. Takie osoby powinny być ukarane np. żółtą kartką.

I sprawa druga: w turniejach Weteranów w rozstawieniach powinien bezwzględnie obowiązywać ranking. Zapobiegnie to wszelkim podejrzeniom o jakieś manipulacje. Zawodnicy z jednej miejscowości, którzy znajdą się w tej samej grupie, dla klarowności, powinni rozegrać z sobą pierwszą partię. Te dwa wnioski planuję przesłać przed nowym sezonem do PZTS.

 Pozdrawiam Wszystkich i do zobaczenia w Iławie.

 Rysiek BANASZKIEWICZ z Brzegu Dolnego

 

20 maja 2015 roku - godz. 20:42

Pingpongowa batalia o złoto

Grubba Piątek 22 maja to czas na rewanżowe spotkanie finału Wschodzący Białystok Superligi Tenisa Stołowego. Po pierwszym wygranym meczu, nieco bliżej zdobycia mistrzowskiego tytułu są zawodnicy Olimpii-Unii Grudziądz, którzy pokonali na wyjeździe Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki 3:2. Dwa punkty dla podopiecznych Piotra Szafranka zdobył Kaii Yoshida i dzięki temu jest jedynym zawodnikiem tego sezonu bez porażki na koncie. Trzeci punkt, w decydujący spotkaniu wywalczył defensor Wang Yang, pokonując Pawła Fertikowskiego 3:2.

Spotkanie w Grodzisku Mazowieckim od samego początku stało na bardzo wysokim poziomie – aż trzy z pięciu pojedynków zakończyły się pięciosetowymi bataliami, a cała rywalizacja trwała ponad cztery godziny. Nic w tym dziwnego, bo przy stole mierzyły się dwie najsilniejsze drużyny Wschodzący Białystok Superligi 2014/2015. Tegoroczny finał to szansa na czwarty tytuł Mistrzów Polski dla Olimpii-Unii, a szósty dla Dartomu Bogorii.

Przed piątkowym rewanżem w bardziej komfortowym położeniu znajdują się gospodarze, którzy w pierwszym starciu okazali się lepsi, a w drugiej finałowej odsłonie grać będą przed własną publicznością. Ponadto Olimpia-Unia ma już na swoim koncie drugie miejsce w tegorocznym Pucharze ETTU. Zespół prowadzony przez Piotra Szafranka dwukrotnie uległ szwedzkiemu Eslovs AL (2:3 i 1:3). W przypadku piątkowego zwycięstwa Grodziszczan, trzecie i decydujące spotkanie zaplanowano na sobotę 23 maja.

Rewanżowe spotkanie finału Wschodzący Białystok Superligi Tenisa Stołowego rozpocznie się w piątek 22 maja o godzinie 18:00 i można będzie je obejrzeć na żywo na www.superliga.com.pl. Retransmisja w Sportklubie, w sobotę 23 maja o godzinie 16:00.

 

20 maja 2015 roku - godz. 20:32

70 tys. widzów Grubba Polish Champions

Grubba Polish Champions 2015 zgromadził w sumie 70 tysięcy widzów, którzy w tym czasie odwiedzili centrum handlowe i wzięli udział w uhonorowaniu postaci Andrzeja Grubby.

Tegoroczna edycja Grubba Polish Champions – Turnieju Mistrzów w Tenisie Stołowym zapowiadała prawdziwe święto tej dyscypliny w Polsce. Przy pingpongowych stołach otoczonych trybunami na kilkaset miejsc, w niecodziennej scenerii centrum handlowego wystąpiły gwiazdy światowego formatu: Jean-Michel Saive, Jorgen Persson, Lucjan Błaszczyk i Daniel Górak, upamiętniając w ten sposób postać Andrzeja Grubby – najlepszego polskiego tenisisty stołowego w historii.

Po raz pierwszy w tak prestiżowym wydarzeniu sportowym, obok znanych na całym świecie nazwisk, wystąpili przedstawiciele młodszego pokolenia. To właśnie piątek jako dzień inauguracji tegorocznej edycji GPCh był przeznaczony na rywalizację szkółek tenisa stołowego. Ostatecznie najlepszym zespołem dziecięcym okazała się Bogoria Grodzisk Mazowiecki, która w finale pokonała drużynę Dekorglassu Działdowo. Przedstawiciele obu drużyn z najlepszym bilansem indywidualnym, otrzymali cenny bonus w postaci wystąpienia przed publicznością tuż przed niedzielnym Turniejem Mistrzów, który na żywo można było obejrzeć na kanale Sportklub.

Wszyscy kibice tenisa stołowego mogli podziwiać w akcji również zawodników Wschodzący Białystok Superligi – Filipa Szymańskiego, Xu Wenlianga, Andrew Baggaley’a – aktualnego mistrza świata w Pingpongu oraz jednego z nielicznych w Polsce defensorów – Michała Murawskiego z GLKS Nadarzyn. Dodatkową atrakcją sobotniego południa był Turniej Strażaków, w którym najlepszy okazał się Sebastian Lubaś z Rzeszowa.

Niedzielna, czyli finałowa odsłona Grubba Polish Champions rozpoczęła się Kliniką Tenisa Stołowego dla Najmłodszych. W roli trenerów zobaczyliśmy Jean-Michela Saive’a, Joergena Perssona, Lucjana Błaszczyka i Daniela Góraka. W otwartym dla wszystkich treningu wzięło udział kilkadziesiąt młodych adeptów ping ponga, którzy do samego końca dopingowali swoich starszych bohaterów.

Wisienką na torcie 2. edycji Grubba Polish Champions - Turnieju Mistrzów była pokazowa rywalizacja dwóch Polaków – Lucjana Błaszczyka i Daniela Góraka oraz reprezentanta Belgi Jean-Michela Saive’a i mistrza świata z 1991 roku Joergena Perssona. W pierwszej ostatecznie zwyciężył aktualny mistrz Polski z Grodziska Mazowieckiego – Daniel Górak, a w drugiej, po zaciętych pięciu setach wygrał Belg i dzięki temu obronił tytuł sprzed roku. Miniony weekend z tenisem stołowym w CH Blue City dostarczył mnóstwo sportowych emocji i niezapomnianych wrażeń, a to z kolei doskonały dowód na to, że tenis stołowy to sport dla wszystkich.

 

20 maja 2015 roku - godz. 20:30

Niedziela z tenisem stołowym

II Turniej majowego Cyklu "Niedzieli z Tenisem Stołowym" jak zwykle rozegrany został systemem grupowo - pucharowym.

W grupie 1-wszej zwyciężył Wiesław Otrębowski /Radom/ wygrywając w decydującym pojedynku 3-2 ze Stanisławem Więcaszkiem /Kowala/. W grupie 2-giej po kolejnych pięciu wygranych po 3 – 0 triumfował Mariusz Ablewski /Radom/ przed Czesławem Snopkiem /Radom/ który odniósł cztery zwycięstwa.

Powyżsi zawodnicy rozegrali gry półfinałowe w których W. Otrębowski pokonał 3-0 Cz. Snopka, a M. Ablewski - S. Więcaszka, również 3 – 0. W bardzo zaciętej grze finałowej, mimo prowadzenia 2-1 W. Otrębowskiego zwycięzcą został M. Ablewski, który prezentując spokój i regularność w grze, wygrał 3-2. / piąty set 11-9 /. O III-cie miejsce S. Więcaszek - Cz. Snopek 3-0.

Do turniejowych niespodzianek należy zaliczyć odległe VI m-ce zwycięzcy sprzed tygodnia Michała Mendrka oraz wygranie gry o IX m-ce Darii Duralak z Marcinem Dybalskim 3-1.

KLASYFIKACJA : 1-wsza Ósemka :

1. Ablewski Mariusz

2. Otrębowski Wiesław

3. Więcaszek Stanisław

4. Snopek Czesław

5. Jakim Lucjan

6. Mendrek Michał

7. Michalczewski Jakub

8. Skura Eryk

W klasyfikacji po dwóch Turniejach prowadzi Czesław Snopek przed Stanisławem Więcaszkiem, Michałem Mendrkiem i Lucjanem Jakimem.

Kolejny III-ci Turniej Majowy odbędzie się w dniu 24.05.2015r w sali CKU przy ul. Kościuszki 7 w Radomiu.

IKTS BROŃ Radom

 

18 maja 2015 roku - godz. 23:28

18 maja 2015 roku - godz. 23:24

18 maja 2015 roku - godz. 23:18

Turniej o Puchar Piekarni

Ryszarda Głoda w Kazanowie

Na Zarząd ULKS Kazanów serdecznie zaprasza wszystkich amatorów, zawodników, III, IV i V ligi oraz pasjonatów tenisa stołowego do udziału w turnieju o Puchar Piekarni Ryszarda Głoda w Kazanowie. Turniej odbędzie się 23 maja (sobota) 2015roku w sali przy ZPO w Kazanowie ul. Kościelna 50.

Rozgrywki będą odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież do lat 16 rywalizować będą od godziny 8.30 . Seniorzy oraz weterani swoje zmagania rozpoczną od godziny 11.

Na najlepszych czekają puchary i nagrody rzeczowe oraz nagrody niespodzianki.

Do udziału w rozgrywkach zachęca Prezes i organizator turnieju Mateusz Król, u którego można uzyskać więcej informacji pod nr 512 348 380.

Zapisy przed rozpoczęciem zmagań lub telefonicznie na wyżej podany numer.

 

Marek Przybyłowicz tel. 0-607922249 agamar@agamar.pl