www.evttc2015.fi

aktualności

4 lipca 2015 roku – godz. 07:52

spójnia38 Turniej KS SPÓJNIA

Wyniki rozegranego w dniu 27 czerwca 2015 roku 42 Turnieju Tenisa Stołowego Amatorów KS SPÓJNIA Warszawa (hala, ul. Wybrzeże Gdyńskie 2):

szczegóły

 

 

Komentarz

W zawodach brało udział 70 zawodników! 21 wygrana Pawła Michalskiego kategorii oldboj młodszy! 10 zwycięstwo Marka Zawadzkiego kategorii oldboj starszy! 5 triumf Krzysztofa Sołtysiaka w kategorii open!

 "Turniej Przyjaźni" – czołowe miejsca nienaruszalne... ? Nic z tego trwała zażarta walka o każdy punkt! Nie było grania o "tzw. pietruszkę", co jest regułą w grach ligowych.!

Wielkie brawa dla wszystkich uczestników tego wydarzenia!

W finale kategorii oldboj młodszy Paweł Michalski wygrał z Pawłem Życkim 3:1 [11:8, 8:11, 11:7, 11:7]. Dwaj niezaprzeczalnie liderzy tej grupy zawodników stworzyli wspaniałe widowisko. W grze o drugie miejsce P. Życki pokonał Marka Zawadzkiego 3:2 [9:11, 11:6, 11:6, 8:11, 13:11]. Dopiero piąty set grany na przewagi wyłonił zwycięzcę. W finale B Artur Styczyński nieoczekiwanie wygrał z Zdzisławem Orzechowskim 3:1 [11:9, 8:11, 11:9, 11:9]. W finale kategorii oldboy starszy Marek Zawadzki wygrał z Jerzym Sikorskim 3:2 [7:10, 10:12, 11:9, 11:9, 15:13]. Widać zwyżkę formy Marka na koniec sezonu, który może czuć się moralnym zwycięzcą ogólnej klasyfikacji! Do przerwy spowodowanej kontuzją zdecydowanie prowadził. W grze o drugie miejsce J. Sikorski pokonał Mirosława Kubisiaka 3:1 [11:8, 8:11, 12:10, 11:6]. W finale B Krzysztof Kostoń wygrał z Januszem Mrowińskim 3:1 [9:11, 11:4, 11:9, 11:5]. W finale kategorii open Krzysztof Sołtysiak wygrał z Arkadiuszem Ziemińskim 3:2 [11:3, 11:8, 7:11, 3:11, 14:12]. Tu też spotkał się number one z numerem drugim. Piąty set na przewagi dopiero rozstrzygnął kolejność i przypieczętował ogólny triumf w minionym już sezonie Krzysztofa. W grze o drugie miejsce Krzysztof Zalewski pokonał A. Ziemińskiego 3:0. W finale B Krzysztof Stępień wygrał z Radosławem Jurzykiem 3:2 [9:11, 12:10, 8:11, 11;7, 16:14], rewanżując mu się za porażkę w grupie.

W sezonie glośno było o młodych zawodników K.S. Spójnia. Kacper Moliński: trzy wygrane turnieje, Łukasz Sokołowski: dwa triumfy! Kilka lat starszy od nich Kacper Modelewski: trzy wygrane! Wielkie brawa dla zawodników i Ich trenerów!

 

KLASYFIKACJA PO ROZEGRANIU 42 TURNIEJÓW GRAND PRIX AMATORÓW K.S. SPÓJNIA W-WA

W SEZONIE 2014/2015

W rocznym cyklu startowało ogółem 3758 zawodników { czek } w trzech kategoriach wiekowych.

Oldboy młodszy - 1577 zawodników:

1. Życki Paweł      834 pkt 

2. Michalski Paweł    811 pkt  

3. Kubisiak Mirosław   736 pkt   

4. Sikorski Jerzy     605 pkt

Oldboy starszy - 683 zawodników:

1. Kubisiak Mirosław   999 pkt     

2. Kostoń Krzysztof    917 pkt      

3. Sikorski Jerzy     905 pkt        

4. Zawadzki Marek    824 pkt           

Open - 1498 zawodników:

1. Sołtysiak Krzysztof   927 pkt  

2. Ziemiński Arkadiusz  836 pkt   

3. Pławski Grzegorz   683 pkt  

4. Sierota Daniel     608 pkt.

Gorąco zapraszamy na następny festiwal tenisa stołowego, jak zawsze w sobotę!!! Gwarantujemy, że nikt nie wyjdzie nie nagrawszy się do woli. Kawa, herbata i słodycze gratis! Istnieje również możliwość zamówienia dowolnej pizzy i makaronów z wszelakimi sosami.

Szczegółowe wyniki i punkty po rozegranych turniejach znajdują się też na www.spojniawarszawa.pl

Posiadamy bezpłatny parking przy hali, dla osób z własnym pojazdem.

UWAGA

Zmiany: w sezonie 2014/2015: kategorie wiekowe:

- oldboy młodszy 40-49 lat, urodzeni w latach 1966-1975

- oldboy starszy 50-59 lat, urodzeni w latach 1956-1965 i starsi

Terminy sezonu 2014/2015:

- 4, 11, 18 i 25 lipca oraz 1, 8, 15, 22 i 29 sierpnia 2015 r.

UWAGA !!!

Sekcja amatorów K.S. Spójnia Warszawa zaprasza wszystkich chętnych uprawiających tenis stołowy, na treningi, od poniedziałku do piątku w godz. 20.00 – 22.00

KONTAKT I INFO

Włodzimierz RYFCZAK tel. kom. 510-237-939, tel. Hala Sportowa KS SPÓJNIA 22-839-66-52 oraz Mirosław KUBISIAK tel. kom. 607 290 904.

Mirosław KUBISIAK

 

MZTS logoWalne Zebranie Delegatów MOZTS

29 czerwca 2015 roku godz. 18:30

www.mzts.pl

25 czerwca 2015 roku – godz. 22:32

Rewelacyjny Pingla Cup!

Takiego turnieju jeszcze nie było - podsumowanie Pingla Cup

To, co wydarzyło się w Grodzisku Mazowieckim w sobotę 20 czerwca zostanie zapamiętane na zawsze. Turniej Pingla Cup dla skrzatów był wyjątkowy i magiczny. A to dopiero początek...

Kilka miesięcy przygotowań, zaangażowany silny zespół ludzi w organizację, ostatnie nerwowe dni pełne pracy, krótkie noce. To wszystko w połączeniu z zapałem i pasją do stworzenia czegoś niezwykłego zbiegło się w sobotę 20 czerwca o godzinie 10.45 w Grodzisku Mazowieckim. Rozpoczął się specjalny, jedyny w tej kategorii wiekowej, na poważnie i dla zabawy - PINGLA CUP, będący prawdziwym świętem tenisa stołowego!

Aj, co to był za Turniej... Wydarzenie przez WIELKIE "W"!

Co takiego fantastycznego się działo? Po kolei:

* UCZESTNICY. Do Grodziska Mazowieckiego zjechało 70 zawodniczek i zawodników z różnych stron Polski (Dukla, Włodawa, Mysłowice, Inowrocław, Wrocław, Toruń, Piotrawin, Chróścice, Dąbrowa Górnicza, Lidzbark Warmiński, Nowy Targ, Lublin, Poczesna, Grabów Szlachecki, Szczytniki, Warszawa, Nadarzyn, Piaseczno, Siedlin, Sanniki, Sochaczew, Płock, Buczek, Sępólno Krajeńskie, Kobylin, Ryki). Dzieciaki miały po sześć, siedem, osiem i dziewięć lat. Były razem z rodzeństwem, rodzicami, trenerami, opiekunami. Razem stworzyli NIEZAPOMNIANĄ IMPREZĘ.

* DEKORACJA I WYGLĄD SALI DO GRY. Warunki stworzone jak dla profesjonalistów, w najbardziej prestiżowych zawodach. Aż 17 obniżanych stołów na całej hali, w tym dwa specjalne - w centralnym miejscu i na czerwonej, profesjonalnej wykładzinie. Mocne, porządne oświetlenie. Wszędzie stanowiska z numeratorami dla młodych sędziów. Biuro zawodów, Organizator, Sędzia Główny, Lekarz, stołówka, barek, szatnie, stolik z drożdżówkami i bananami - na miejscu. Reklamy i banery dodające prestiżu. Trybuny mieszczące wszystkich. Oznaczenia komunikacyjno - logistyczne = każdy wiedział, gdzie jest i którędy ma dotrzeć do celu.

* OTWARCIE. To bardzo ważny moment. Zanim nastąpiło oficjalne otwarcie, wystąpił zespół artystyczny Grunwaldzka Trio, który zaprezentował wspaniały pokaz gimnastyczny. Trzy zwinne i giętkie dziewczyny, niewiele starsze od Uczestników. Można było tylko usłyszeć: "Ćwiczą, jakby nie miały kręgosłupa". Spiker - trener Tomasz Redzimski powitał Gości, a potem krótko zainspirował wszystkich Bohaterów, nakłaniając ich do skupienia, uwagi i zaangażowania podczas gry. "Możecie być jak mistrzowie świata Ding Ning i Ma Long" - mówił. Potem życzenia złożył prezes KS Bogoria Dariusz Szumacher, a starosta powiatu grodziskiego Marek Wieżbicki, w imieniu swoim i burmistrza Miasta, wypowiedział formułę: "I Ogólnopolski Turniej Skrzatów w tenisie stołowym Pingla Cup uważam za otwarty!". Uwieńczeniem wspaniałego rozpoczęcia Zawodów była wspólna, pamiątkowa fotka w oficjalnych koszulkach - Uczestników, Trenerów, Rodziców i Organizatorów. Potem już rozgorzała walka w grupach i świetna zabawa...

* WYWIADY. Ten element Pingla Cup trwał cały dzień. Praktycznie wszyscy przepytywani Uczestnicy debiutowali w tej roli. Na tle specjalnej ścianki i roll-up'u Pingla Cup zrealizowano ponad 20 wywiadów z prawie 40 osobami: zawodniczkami, zawodnikami, trenerami, rodzicami. Rozmówcy odpowiadali, milczeli, wzruszali ramionami, mówili "nie wiem", zaskakiwali, pokazywali rakietki i koszulki. Wprowadzenie dzieci w świat mediów był dla nich wielkim momentem. Wywiady dostępne są w serwisie YouTube (na kanale Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i na stronie WWW Bogorii. "Przeprowadzanie wywiadów świadczy o profesjonalnej organizacji" - mówili ci trochę starsi rozmówcy.

* EMOCJE. Jedna z uczestniczek turnieju tak bardzo przeżywała swój start i wyjście do stołu, że... postanowiła oddelegować do gry swoją mamę. Ta dzielnie zastąpiła córkę i rozegrała całego seta! Turniej był niezwykle emocjonujący dla wszystkich - była radość, był smutek, były łzy szczęścia i rozpaczy. To potwierdza wartość Imprezy i niesamowite zaangażowanie zawodników.

* ROBERT FLORAS. Gdy tylko zawodnik pierwszej drużyny Bogorii pojawił się z rakietką przy stole, kolejka chętnych do gry z nim sięgnęła kilkudziesięciu osób. Swoich sił próbowali nie tylko Uczestnicy, ale też rodzice! To trwało kilka godzin, ale Robert połączył przyjemne z pożytecznym - na halę przyszedł w towarzystwie żony i córeczki. Mali sportowcy byli zachwyceni, wielu z nich spotkało tak utytułowanego gracza pierwszy raz w życiu! A sam Floras miał twardy orzech do zgryzienia: jak tu bronić tak mocne ataki na tak niskim stole?

* NAJPOPULARNIEJSI. W trakcie Turnieju też sporo się działo, jeśli chodzi o konkursy i plebiscyty. Uczestnicy mogli głosować na najpopularniejszą zawodniczkę i najpopularniejszego zawodnika (tych, którzy są najlepiej zaangażowani, skoncentrowani i uważni, których gra się najbardziej podoba). Zwyciężyli Dorota Sass (GLKS Nadarzyn) i Gracjan Brejnak (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki). Wybrano również najbardziej lubianego trenera - został nim Michał Zakrzewski z SKS 40 Warszawa, oraz najmłodszych Uczestników, którymi byli Oskar Maciejewski (UKS TKKF MOSiR Dukla) i Aleksandra Oskiera (Bogoria).

* DEKORACJA. To była dopiero frajda! Podium, puchary, nagrody, błyskające flesze. Dekorowali Robert Floras, Paweł Fertikowski i Bartłomiej Grzegorski (wicedyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim). Dekorowano najlepsze i najlepszych od pierwszego do szóstego miejsca. Oprócz nagród rzeczowych były uśmiechy, gratulacje, fotki z medalistami najważniejszych imprez światowych, wspaniała oprawa muzyczna (była przez całą Imprezę od Marcina Sankowskiego) i podziękowania. Na koniec kolejne pamiątkowe zdjęcie grupowe i głośne "DO ZOBACZENIA ZA ROK!". Jeżdżący od kilkunastu lat po turniejach Tomasz Redzimski stwierdził: "na takim turnieju jeszcze nie byłem!".

* ORGANIZATORZY I WOLONTARIUSZE. Aby coś fajnego się odbyło, musi pracować sztab ludzi. I tak było tym razem. Przed, w trakcie i po Pingla Cup pracował zespół ponad 30 osób: pracowników, współpracowników i zawodników klubu, sędziów, przyjaciół oraz wolontariuszy. SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA (przepraszamy, jeśli kogoś pominęliśmy): Edyty Skoczeń, Agaty Szumacher, Karoliny Szumacher, Małgosi Kalinowskiej, Dominika Wieczorka, Pawła Szelińskiego, Tomasza Redzimskiego, Dariusza Banasika, Dariusza Budzicha, Marcina Sankowskiego, Dawida Szajny, Bartosza Bartosiewicza, Dariusza Koziarskiego, Dariusza Szumachera, Michała Rucińskiego, Adama Białka, Krzysztofa Grzybowskiego, Jana Brejnaka, ekipy z obsługi hali (Mariusza, Artura i Janka) oraz wszystkich przedstawicieli młodej Bogorii (i ich rodzin), którzy dzielnie sędziowali gry i pomagali przez cały dzień (włącznie z dziadkiem Zosi Śliwki :)

* WYNIKI. Wspominamy o tym dopiero na końcu, ponieważ nie były one najważniejsze. Jednak najwięcej powodów do radości mieli Wiktoria Wróbel (LTSR Buczek) i Miłosz Redzimski (Bogoria) oraz zwycięzca turnieju pocieszenia (startowali w nim chłopcy i dziewczynki) - Kacper Stańczak. Gratulujemy wszystkim medalistom, tym tuż za podium oraz wszystkim Uczestnikom tego WYDARZENIA!

I Ogólnopolski Turniej Skrzatów w tenisie stołowym Pingla Cup już się zakończył. Rozpoczęły się natomiast dziecięce marzenia o "Mistrzostwie"; rozbudziła się sportowa wyobraźnia i chęć gry w tenisa stołowego (tuż po dekoracji na podium wskoczył trzyletni chłopiec, który do mikrofonu ogłosił, że "od teraz" rozpoczyna treningi); narodził się zapał do jeszcze cięższej pracy, która przynosi wielkie korzyści. I niech to trwa aż do drugiej edycji Turnieju, która już za rok!

Ze sportowym pozdrowieniem KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki

 

Pingla Cup w pigułce:

- relacja i wyniki – TUTAJ

- wywiady wideo - TUTAJ

- Wydarzenie Pingla Cup na Facebooku (zdjęcia, opisy, materiały) - TUTAJ

 

23 czerwca 2015 roku – godz. 16:34

Firma F.H. SPORT-KALUZNY oficjalny przedstawiciel producenta plastikowych piłeczek HANNO została sponsorem Mazowieckiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego.

Umowa sponsorska będzie obowiązywać przez pięć lat, a głównym jej celem jest dostarczania piłeczek HANNO na wszystkie turnieje znajdujące się w kalendarzu MOZTS oraz na szkolenia Kadry Wojewódzkiej.

Logo firmy HANNO będzie obecne na oficjalnych stronach MOZTS - mzts.pl i ligi.mzts.pl oraz na banerach podczas wszystkich turniejów z kalendarza MOZTS.

Zapraszamy na stronę internetową sponsora - http://www.hanno-tenis-stolowy.pl/

Bezszwowe piłeczki do tenisa stołowego niemieckiej firmy HANNO produkowane są nową innowacyjną techniką wirówkową. Cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich zawodników między innymi dzięki doskonałym parametrom odbicia, twardości oraz "okrągłości". Te parametry nadają piłeczce większą wytrzymałość od tych składających się z dwóch połówek. Wytrzymałość i odporność na uszkodzenia to gwarancja piłeczek HANNO na długą i intensywną grę.

Firma F.H. SPORT-KALUZNY w swojej ofercie posiada, aż trzy rodzaje piłeczek plastikowych do tenisa stołowego:

HANNO 40+ BASIC - piłeczki treningowe,

HANNO 40+ CONTROL - piłeczki treningowe,

HANNO 40+ ITTF - piłeczki meczowe.

Piłeczki HANNO 40+ ITTF posiadają certyfikat Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego (ITTF), dopuszczający te piłeczki do używania ich w turniejach międzynarodowych organizowanych przez ITTF i ich członków (w tym PZTS).

 

Marek Przybyłowicz tel. 0-607922249 agamar@agamar.pl