Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików

5-8.05 - Krosno

szczegóły

Krajowe Mistrzostwa Amatorów

7-8.05 – Toruń

szczegóły

9 Grand Prix Polski Weteranów

14-15.05 - Radom

szczegóły

aktualności

4 maja 2016 roku – godz. 16:52

I Grand Prix Polski MOW

Pod honorowym patronatem Polskiego Związku Tenisa Stołowego, 19 i 20 kwietnia, w hali sportowej przy Zespole Szkół w Głoskowie, odbyły się zawody sportowe w ramach I Grand Prix Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Tenisie Stołowym. W turnieju drużynowym I miejsce GP zajęła drużyna z MOW Borowie.

Organizatorem tego sportowego wydarzenia były młodzieżowe ośrodki wychowawcze w Borowiu i Woli Rowskiej. Pomysłodawcami i głównymi  realizatorami  tegoż przedsięwzięcia byli: wicedyrektor borowieckiego ośrodka Marcin Karwowski oraz wychowawca z Woli Rowskiej Mateusz Winek i Robert Barański – trener tenisistów stołowych, który był jednocześnie sędzią głównym zawodów. Celem tej imprezy sportowej było propagowanie tenisa stołowego wśród młodzieży, ośrodków, rywalizacji sportowej w duchu fair play, pokazanie możliwości spędzania wolnego czasu oraz zdrowego stylu bycia. Zawody odbyły się w hali sportowej przy Zespole Szkół w Głoskowie dzięki gościnności dyrektor Małgorzaty Piętki.

Turniej otworzył dyrektor MOW Borowie i MOW Wola Rowska Zbigniew Karwowski. Po ciepłych słowach przywitania zespołów z sześciu ośrodków wychowawczych od razu przystąpiono do rozgrywania meczy. Pierwszego dnia przeprowadzono turniej drużynowy, drugiego dnia turniej indywidualny. W sędziowaniu rozgrywek przy stołach tenisowych pomagali wychowankowie MOW-ów z Borowia i Woli Rowskiej.

Zmagania na hali zakończyły się uroczystym wręczeniem dyplomów dla wszystkich drużyn i pucharów dla najlepszych drużyn i zawodników oraz nagród rzeczowych ufundowanych przez dyrekcję ośrodków młodzieżowych w Borowiu i Woli Rowskiej.

Końcowa klasyfikacja I Grand Prix prezentowała się następująco:

Turniej drużynowy:

1. miejsce MOW Borowie

2. miejsce MOW Gostchorz

3. miejsce MOW Wola Rowska

4. miejsce MOW Podzamcze

5. miejsce MOW Kunów

6. miejsce MOW Podciernie

Turniej indywidualny:

1. miejsce – Paweł Gomoła – MOW Wola Rębkowska

2. miejsce – Damian Mizera – MOW Podzamcze

3. miejsce – Marcin Mrozowicz – MOW Gostchorz

4. miejsce – Jan Pomarański – MOW Borowie

5. miejsce – Daniel Mikołajczuk – MOW Wola Rowska

6. miejsce – Kamil Polubiec – MOW Gostchorz

7. miejsce – Łukasz Kosowski – MOW Wola Rowska

8. miejsce – Nikodem Plewicki – MOW Borowie

W turnieju wystartowało w sumie 32 zawodników. Przeprowadzenie turnieju nie byłoby możliwe bez życzliwości i wsparcia KS Puznówka 96, za co organizatorzy Grand Prix dziękują. Dyrektor Zbigniew Karwowski wyraził nadzieję, że w ten sposób zainaugurowane zawody na stałe wejdą do kalendarza rozgrywek sportowych i będą się cieszyły coraz to większa popularnością.

 

Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów

 28.04-01.05 Ostróda

Agata ZAKRZEWSKA!

Tomasz KOTOWSKI

MKS JEDYNKA Łódź

KST ENERGA-MANEKIN Toruń

szczegóły

IMW Kadetów, Młodziczek i Skrzatów

30.03 i 1.05 - Warszawa

Julia CZUBAKOWSKA i Robert CZERNECKI

Julia WIĘCKOWSKA i Łukasz SOKOŁOWSKI

Zofia ŚLIWKA i Dawid BUDZICH

szczegóły

30 kwietnia 2016 roku – godz. 23:24

Niedziela z tenisem stołowym w Radomiu

IV Turniej decydujący o końcowej Klasyfikacji Cyklu Kwietniowego posiadał wielu faworytów, toteż odnotowano wiele bardzo emocjonujących gier.

Po eliminacjach w 4-ech grupach wyłoniono ósemkę ćwierćfinalistów, w której obok ścisłej czołówki awansowała również Daria Duralak (młodziczka z Broni), która sprawiła kolejną niespodziankę awansując do półfinału po wygraniu 3:1 ze Stanisławem Więcaszkiem (Kowala). Po zaciętym boju Daria uległa 1:3 Michałowi Mendrkowi (Kowala) a w drugim półfinale Eryk Skura (Kowala) zdecydowanie 3:0 pokonał Daniela Jasińskiego (Kowala).

Poziom gry zaprezentowany przez Eryka i Michała w Finale był godnym uwieńczeniem zakończenia IV-go Turnieju, w którym obaj uczestnicy stosujący ofensywny styl, do ostatniej piłki toczyli niezwykle zacięty, wyrównany i bardzo widowiskowy pojedynek. Ostatecznie zwyciężył 3:2 (11:9 w piątym secie) Eryk Skura.

W grze o 3. miejsce ponowny bardzo dobry występ Darii Duralak, której zabrakło nieco szczęścia, aby pokonać zdecydowanego faworyta tego pojedynku - Daniela Jasińskiego. Minimalna porażka 2:3 (12:14 w 5. secie) potwierdza coraz wyższy poziom gry Darii, której należą się zasłużone gratulacje.

Na uwagę zasługuje również gra drugiej spośród dziewcząt Eweliny Starzyńskiej (Grodzisko), która zajęła 10. miejsce wygrywając 3:1 ze swoim bratem Pawłem.

Należy także podkreślić, iż powyższe wyniki gier w IV Turnieju potwierdzają zdecydowaną supremację uczestników reprezentujących Kowalę. Awans M. Mendrka do finału zapewnił mu zwycięstwo w końcowej klasyfikacji cyklu kwietniowego. O 2. miejscu Eryka Skury przy równej ilości punktów z Romanem Sobocińskim zadecydowała wyższa lokata w IV Turnieju.

Klasyfikacja IV Turnieju (pierwsza ósemka):

1. Skura Eryk

2. Mendrek Michał

3. Jasiński Daniel

4. Duralak Daria

5. Sobociński Roman

6. Król Mateusz

7. Grzegorczyk Karol

8. Więcaszek Stanisław

KLASYFIKACJA CYKLU KWIETNIOWEGO:

1. Mendrek Michał 4 pkt.

2. Skura Eryk 8 pkt.

3. Sobociński Roman 8 pkt.

4. Grzegorczyk Karol 14 pkt.

5. Grzmil Maciej 24 pkt.

6. Wiecaszek Stanisław 25 pkt.

Po zakończeniu IV Turnieju, jego trzej pierwsi uczestnicy otrzymali dyplomy, natomiast czołowa trójka w końcowej klasyfikacji cyklu kwietniowego otrzymała nagrody rzeczowe.

W miesiącu maju rozegrane zostaną cztery niedzielne turnieje w terminach; 8, 15, 22 i 29 maja 2016 roku.

IKTS BROŃ Radom

 

28 kwietnia 2016 roku – godz. 09:47

Mistrzostwa Radomia Amatorów

W rozegranym w minioną sobotę otwartych mistrzostwach Radomia amatorów w tenisie stołowym zwyciężył Arkadiusz Radek z Szydłowca. To już drugi na przestrzeni miesiąca tytuł dla młodego zawodnika IV ligowej drużyny STS Szydłowiec. Wcześniej Arkadiusz Radek wygrał cykl o GRAND-PRIX Radomia w kategorii młodzieżowców i seniorów. Od początku turnieju dominowali dwaj zawodnicy STS Szydłowiec. Poza Arkiem bardzo dobre zawody rozgrywał leworęczny STS Szydłowiec Cezary Krupa. Obydwaj pewnie wygrali swoje grupy a w fazie pucharowej Arek Radek wygrał w drodze do finału z Mariuszem Ablewskim 3:1, a następnie z Piotrem Łyjakiem także 3:1. Natomiast Cezary Krupa pokonał w decydujących grach radomianina Krzysztofa Witerskiego 3:1, oraz po dramatycznym pojedynku Pawła Pietrzyka z Gozdu 3:2. W wielkim finale Arek Radek pokonał swojego klubowego kolegę Czarka Krupę 3:1 i zdobył upragniony tytuł Mistrza Radomia amatorów. Trzecie miejsce zajął Piotr Łyjak grający obecnie w IV ligowej ENERGII Kozienice po zwycięstwie nad Mariuszem Ablewskim reprezentującym barwy IV ligowego klubu LUKS Kowala 3:1. Tym razem w turnieju dominowali młodzieżowcy , którzy w licznym gronie przystąpili do zawodów. Zawiedli doświadczeni weterani naszego regionu. Najlepiej wśród nich zagrał Krzysztof Witerski zajmując 7 miejsce. Walkę o podium przegrał ulegając niespodziewanie rewelacji mistrzostw Janowi Kicie z Kielc 0:3. Kolejne udane zawody zaliczyły młode zawodniczki IKTS BROŃ Radom , czołowa żaczka Mazowsza Wiktoria Serafin oraz jaj starsza siostra Julia , która jest w ścisłej czołówce Mazowsza w kategorii kadetek. Na razie obydwie nie wyszły z grup eliminacyjnych ale stoczyły kilka wyrównanych pojedynków z bardziej doświadczonymi zawodnikami. Młodsza Wiktoria wygrała jeden pojedynek ogrywając Ireneusza Curyla 3:2. Starsza Julia minimalnie przegrała z Wiesławem Otrębowskim 2:3, a następnie ze swoim klubowym kolegą Michałem Mendrkiem także 2:3. Najlepsi zawodnicy otrzymali z rąk Prezesa OZTS w Radomiu a także sędziego głównego i zawodnika w jednej osobie czyli Krzysztofa Witerskiego puchary i nagrody rzeczowe. To był ostatni turniej przed wakacjami organizowany w sali PSP Nr 4 . Na kolejne zawody a będzie to XIV edycja drużynowej lidze tenisa stołowego zapraszamy dopiero w październiku.

Wyniki:

Finał: Arkadiusz Radek - Cezary Krupa 3:1

mecz o III miejsce: Piotr Łyjak - Mariusz Ablewski 3:1

Ciekawsze wyniki:

 Jan Kita - Michał Mendrek 3:0

 Krzysztof Witerski - Ryszard Głód 3:1

 Mariusz Barszcz - Paweł Ratyński 3:2

 Grzegorz Janek - Ernest Duda 3:0

Klasyfikacja końcowa mistrzostw:

1. Arkadiusz Radek. 2. Cezary Krupa. 3. Piotr Łyjak. 4. Mariusz Ablewski. 5 - 6. Paweł Pietrzyk, Jak Kita. 7 - 8. Krzysztof Witerski, Mariusz Barszcz. 9 - 12. Paweł Ratyński, Ryszard Głód, Grzegorz Janek, Michał Mendrek. 13 - 16. Mateusz Król, Ernest Duda, Eryk Skura, Stanisław Więcaszek. 17. Dariusz Wilkiewicz. 18. Wiesław Otrębowski. 19. Wiktoria Serafin. 20. Julia Serafin. 21. Maciej Grzmil. 22. Ireneusz Curyl. 23. Zbigniew Szmidt.

Pozdrawiam

Krzysztof Witerski

 

25 kwietnia 2016 roku – godz. 17:16

Rekordowa frekwencja na tenisowym

Turnieju o Puchar Piekarni Ryszarda Głoda

W dniu 16 kwietnia w sobotę do Kazanowa zjechali najlepsi tenisiści w regionie Radomskim ale i zawodnicy z takich miejscowości jak: Budki Piaseckie, Skarżysko Kamienna, Kielce, Szydłowiec, Sandomierz, Puławy, Kozienice czy Zwoleń oraz zawodnicy gospodarzy ULKS Kazanów.

Turniej otworzył Prezes ULKS Kazanów Mateusz Król witając zaproszonych gości: Wójta Gminy Kazanów Panią Teresę Pancerz – Pyrkę oraz głównego sponsora zmagań Ryszarda Głoda.

Po raz pierwszy stworzona została kategoria typowo amatorska dla zawodników niezrzeszonych nie grających nigdy w lidze. W sumie w czterech  kategoriach turnieju wystąpiło 80 zawodników.  Poszczególne mecze były bardzo zacięte i wyrównane.

Najlepsi zawodnicy otrzymali Puchary oraz nagrody rzeczowe natomiast każdy z uczestników mógł skosztować wypieków Kazanowskiej piekarni.

Wyniki w Kategorii młodzik do lat 16:

1. Karol Krężel

2. Bartosz Wasiak

3. Mateusz Dypa

Wyniki w Kategorii Senior - Liga:

1. Wiesław Mazurek – ULKS Kazanów

2. Damian Selerski –UKS Tęcza Budki Piaseckie

3. Rafał Uciński- STS Szydłowiec

Wyniki w kategorii Weteranów:

1. Sławomir Sulis- Sultex Radom

2. Krzysztof Duda – Meteor Wąchock

3. Krzysztof Witerski – AZS Radom

Wyniki w kategorii Amator:

1. Tomasz Mazierski – Radom

2. Jakub Czarnota – Szydłowiec

3. Karol Grzegorczyk – Iłża

 

21 kwietnia 2016 roku – godz. 19:16

20 kwietnia 2016 roku – godz. 23:22

Mistrzostwa Radomia Amatorów

Przed nami otwarte Mistrzostwa Radomia amatorów w tenisie stołowym. Zawody zostaną rozegrane w najbliższą sobotę 23 kwietnia 2016 r. w PSP nr 4 w Radomiu ul. Wyścigowa 49.(mała sala gimnastyczna) o godz. 10.00. Zapisy 10 minut przed rozpoczęciem gier lub telefonicznie u sędziego głównego  Krzysztofa Witerskiego tel. kom.  664 71 64 34.

Do wzięcia udziału w zawodach zapraszamy amatorów tenisa stołowego z naszego regionu oraz zawodników III, IV i V ligi. Tegoroczny turniej zapowiada się bardzo atrakcyjnie, gdyż udział w nim zapowiedzieli już zwycięzcy niedawno zakończonego GRAND-PRIX Radomia Stefan Wielgus wśród weteranów i Arkadiusz Radek wśród młodzieżowców i seniorów.

Przypominam, że tytułu z ubiegłego roku będzie bronił radomianin Jan Molęda. Dla najlepszych główni organizatorzy czyli RTKKF Radom i Urząd Miejski w Radomiu ufundowali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Ciągle trwają intensywne przygotowania do tego kluczowego w sezonie turnieju.

W minioną sobotę liczna grupa tenisistów stołowych z naszego miasta i regionu uczestniczyła w Kazanowie w otwartym VI już turnieju o Puchar Prezesa klubu ULKS Kazanów oraz Prezesa Piekarni Ryszarda Głoda.  Zawody stały na wysokim poziomie a uczestniczyło w nich ponad 50 zawodników. W najliczniej obsadzonej kategorii młodzieżowców i seniorów do 50 lat zwyciężył zawodnik tamtejszego klubu ULKS Kazanów Wiesław Mazurek po wygranej w finale z Damianem Selerskim z III ligowego klubu Budki Piaseckie 3:0. Trzecie miejsce zajął Rafał Uciński z STS Szydłowiec po  gładkiej wygranej 3:0 z I ligowcem radomskiej Broni Jakubem Cabanem. W kategorii weteranów zwyciężył radomianin Sławomir Sulis po wygranej z Krzysztofem Dudą ze Starachowic  3:0. Trzecie miejsce zajął kolejny radomianin Krzysztof Witerski po wygraniu 3:2 z Tadeuszem Berlińskim z Puław. Rozegrano także zawody dla amatorów. Tutaj klasę pokazał radomski weteran Tomasz Mazierski pokonując o wiele młodszych rywali. W finale 3:0 wygrał z Jakubem Czarnotą z Iłży. Trzecie miejsce zajął Karol Grzegorczyk pokonując bardzo dobrze radzącą sobie w męskim gronie 15 letnią czołową kadetkę Mazowsza Julię  Serafin  3:1. Zawodniczka Radomskiej Broni jako jedyna wygrała w grupie z późniejszym zwycięzcą Tomaszem Mazierskim 3:1. Najlepsi zawodnicy udekorowani zostali pucharami i nagrodami rzeczowymi. Miły akcent to gorący posiłek dla każdego uczestnika oraz słodkości z piekarni Ryszarda Głoda. Oby więcej takich zawodów w naszym regionie.

Pozdrawiam

Krzysztof Witerski

 

20 kwietnia 2016 roku – godz. 23:24

Niedziela z tenisem stołowym w Radomiu

Michał Mendrek (Kowala) nie zdołał odnieść 3-ciego z kolei zwycięstwa Turniejowego w Cyklu Kwietniowym "Niedzieli z Tenisem Stołowym", ulegając w Półfinale 2-3 swemu koledze klubowemu Erykowi Skurze.

W drugim półfinale prezentujący bardzo dobrą dyspozycję Roman Sobociński pokonał 3:1 Przemysława Stolę, przybyłego po raz pierwszy na nasz Turniej aż ze Słupska.

Gra Finałowa nie przyniosła spodziewanych emocji, kończąc się zdecydowanym zwycięstwem 3:0 R. Sobocińskiego nad E. Skurą, który nie potrafił przeciwstawić się defensywie wspartej kończącymi uderzeniami rywala. W grze o III-cie miejsce P. Stola wygrał 3:0 z M. Mendrkiem.

Na szczególne wyróżnienie zasługują bardzo udane występy młodziczki Darii Duralak z IKTS"Broń", która wygrała trzy pojedynki z 5-ciu rozegranych

gier, zajmując wysokie V-te miejsce.

KLASYFIKACJA:

1. Sobociński Roman

2. Skura Eryk

3. Stola Przemysław

4. Mendrek Michał

5. Duralak Daria

6. Grzegorczyk Karol

7. Grzmil Maciej

8. Więcaszek Stanisław

W klasyfikacji po trzech Turniejach prowadzi Michał Mendrek przed Romanem Sobocińskim, Erykiem Skurą i Karolem Grzegorczykiem, zachowując największe szanse na końcowy sukces i otrzymanie nagród rzeczowych, które przypadną trzem najlepszym w Cyklu kwietniowym.

Zadecydują o tym wyniki IV-tego Turnieju, który rozegrany zostanie w dn. 24. 04. 2016r o godz. 16. 30 w sali CKU przy ul. Kościuszki 7 w Radomiu.

Zapraszam IKTS BROŃ Radom

 

20 kwietnia 2016 roku – godz. 23:22

V turniej Grand Prix Mszczonowa

W dniu 16 kwietnia 2016 roku w Mszczonowie odbył się V turniej z cyklu Grand Prix  Mszczonowa w tenisie stołowym edycja 2015/2016. W zawodach wystartowało 42 zawodników i zawodniczek reprezentantów z Lutkówki, Wiskitek, Żyrardowa, Mszczonowa, Budek Piaseckich i Osuchowa.

Przed rozpoczęciem zawodów każdy uczestnik otrzymał słodycze i napoje.

Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach:

1. Młodziczki - szkoła podstawowa

2. Młodzicy - szkoła podstawowa

3. Juniorzy – gimnazjum i liceum

4. „OPEN" do IV ligi włącznie – dla wszystkich

W poszczególnych kategoriach zawodnicy/czki zajęli następujące miejsca:

1. Młodziczki:

I miejsce – Julia Kowalczyk, ULKS "Tęcza" Budki Piaseckie

II miejsce – Julia Jarzyńska, ULKS "Tęcza" Budki Piaseckie

III miejsce – Joanna Fenig, Wiskitki

IV miejsce – Amelia Łaś, Wiskitki

V miejsce – Dorota Wysocka, ULKS "Tęcza" Budki Piaseckie

2. Młodzicy:

I miejsce – Hubert Włodarczyk, ULKS "Tęcza" Budki Piaseckie

II miejsce – Gracjan Brejnak, ULKS "Tęcza" Budki Piaseckie

III miejsce – Piotr Pytlak, Wiskitki

IV miejsce – Przemysław Kępka, Wiskitki

V miejsce – Michał Młynarczyk, Wiskitki

3. Juniorzy:

I miejsce – Jakub Kaźmierski, Budki Piaseckie

II miejsce – Tomasz Frelik, Mszczonów

III miejsce – Jakub Swandzikowski, Wiskitki

IV miejsce – Jakub Wilczak, Żyrardów

V miejsce – Jakub Saiki, Osuchów

4. OPEN:

I miejsce – Paweł Kuran, Żyrardów

II miejsce – Dariusz Strupiński, Żyrardów

III miejsce – Marek Witkowski, Mszczonów

IV miejsce – Piotr Nowakowski, Wiskitki

V miejsce – Jakub Kaźmierski, ULKS "Tęcza" Budki Piaseckie

Następny turniej tenisa stołowego z cyklu „Gran Prix” Mszczonowa edycja 2015/2016 odbędzie się w sobotę 21.05.2016r. (początek turnieju o godz 10.00), na który serdecznie zapraszam.

Dariusz BIERNACKI

Instruktor tenisa stołowego

 

20 kwietnia 2016 roku – godz. 23:20

I Mistrzostwa Wielkopolski w ping pongu

W dniu 9 kwietnia 2016 roku w obiekcie sportowym u Państwa Aleksandra i Marcina Kujawskich ALMAR w Głębokim odbyły się I Mistrzostwa Wielkopolski w Ping Pongu.

Ping Pong jest młodą dyscypliną sportu, która narodziła się na nowo zaledwie pięć lat temu w USA. Tam też, w 2011 roku zostały po raz pierwszy rozegrane Mistrzostwa Świata. Wzięli w nich udział przedstawiciele szesnastu krajów. Stawką był nie tylko tytuł, ale także nagroda 41 tys. dolarów. Mistrzem Świata został Rosjanin Maxim SHMYREV. W tym roku w Londynie Mistrzostwa Świata w Ping Pongu rozegrane zostały po raz piąty.

Organizatorem zawodów a jednocześnie głównym sponsorem było Gospodarstwo Rolne „ALMAR” Aleksandra i Marcina KUJAWSKICH w miejscowości Głębokie w gminie Kiszkowo. Do pięknej i profesjonalnej hali tenisowej zjechali się zawodnicy i zawodniczki nie tylko z Wielkopolski ale i innych regionów (Bydgoszcz, Szczecinek, Wrocław).

„Naszym celem jest popularyzacja tenisa stołowego poprzez specjalną jego odmianę, w której wszyscy zawodnicy używają jednakowych rakietek oklejonych papierem ściernym. Poprzez zniwelowanie różnicy sprzętowej zaciera się przepaść poziomowa między amatorami, a profesjonalnymi zawodnikami. Dzięki temu osoby grające na poziomie rekreacyjnym mogą mieć większą przyjemność w spotkaniach z zawodowcami. Żeby nie było żadnych różnic sprzętowych, każdy zawodnik i każda zawodniczka na naszych zawodach gra rakietkami, które zapewniamy jako organizator…” – mówi Arek ZAWADA Sędzia Główny Mistrzostw oraz jednocześnie uczestnik zawodów.

Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonał Prezes „ALMAR” Aleksander KUJAWSKI

w obecności Prezesa KS „Stella” Gniezno Zdzisława KUJAWY.

Podczas otwarcia zawodów miała miejsce bardzo miła ceremonia. Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego Pan Wojciech WALDOWSKI, odznaczył Pana Aleksandra KUJAWSKIEGO za promowanie tenisa stołowego w Wielkopolsce Srebrną Odznaką „Za Zasługi dla Polskiego Tenisa Stołowego”. List gratulacyjny oraz odznakę w imieniu Prezesa WZTS wręczył Arkadiusz ZAWADA.

Następnie rozpoczęły się rozgrywki grupowe a następnie pucharowe. 

Po kilkugodzinnej zaciętej rywalizacji w duchu Fair Play poznaliśmy pierwszych Mistrzów Wielkopolski w Ping Pongu.

Historycznym pierwszym Mistrzem Wielkopolski na rok 2016 został Zbigniew LESZCZYŃSKI z Bydgoszczy, aktualny srebrny medalista ostatnich Mistrzostw Polski

w ping pongu i jednocześnie w tym roku dziewiąta rakieta pingpongowa Świata z Londynu. Drugie miejsce zajął Mariusz SZYSZKOWICZ z Gniezna, a trzecie miejsce w tym towarzystwie był Romuald MROZIŃSKI z Poznania.

Wręczono także statuetkę dla „Najstarszego Zawodnika” Mistrzostw, którą otrzymał 84-letni Kazimierz MARCINAK z Poznania, a statuetkę dla „Najlepszej Zawodniczki” wręczono Joannie DRYGAS z Lubonia. Najmłodszym zawodnikiem zaledwie 7-letnim był Patryk KRÓL ze Sławna, który także otrzymał upominek upamiętniający udział w zawodach pingpongowych.

Prezes Gnieźnieńskiego Klubu Olimpijczyka a jednocześnie przyjaciel tenisistów

z Głębokiego  Mieczysław KUKLIŃSKI, ufundował Puchar dla Najlepszego pingpongisty

z Powiatu Gnieźnieńskiego, który zdobył Mariusz SZYSZKOWICZ z Gniezna.

Rozegraliśmy ok. 160 pojedynków, każdy był niesamowitym emocjonującym widowiskiem. Była ogromna rywalizacja a każdy pojedynek dostarczał bardzo dużo emocji. Przyjechało wielu znakomitych zawodników znanych ze stołów I, II i III ligowych. Rangi zawodom nadał Zbyszek LESZCZYŃSKI zawodnik grający w Superlidze w klubie ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz aktualny Wicemistrz Polski w ping pongu oraz uczestnik tegorocznych Mistrzostw Świata także w ping pongu gdzie zdobył IX miejsce. Myślę, że w dobry sposób zapromowaliśmy nie tylko tenis stołowy poprzez jego ping pongową odmianę ale i naszą Wielkopolskie oraz ten piękny obiekt Pana Aleksandra i Marcina Kujawskich w Głębokim gdzie na co dzień można potrenować – powiedział Leszek HYŻYK, Dyrektor Mistrzostw.

Nagrody, puchary i medale zwycięzcą wręczył Prezes Gnieźnieńskiego Klubu Olimpijczyka Mieczysław KUKLIŃSKI wraz z Prezesem ALMAR Aleksandrem KUJAWSKIM a wszyscy uczestnicy Mistrzostw otrzymali pamiątkowe koszulki z logo Mistrzostw Wielkopolski.

Szczególne podziękowania kierujemy do Firmy BIL-CUP i Pana Szymona SIKORY z Poznania za ufundowanie pucharów, statuetek oraz medali. Dziękujemy także redakcji SportGniezno.pl za patronat medialny.

Gratulujemy zwycięzcą i zapraszamy już dziś za rok do Głębokiego na II Mistrzostwa Wielkopolski w Ping Pongu.

 

małe logo PZTS28. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

 15-17.04 – Brzeg Dolny

Natalia BAJOR i Marek BADOWSKI

szczegóły

małe logo PZTS3 Grand Prix Polski Żaczek i Żaków

 15-17.04 – Łaziska Górne

Zuzanna WIELGOS i Alan KULCZYCKI

szczegóły

małe logo PZTS8 GP Polski Weteranów

16-17.04 – Łomża

Anita Merchel-Rutkowska, Agnieszka Woźniak

Anna Maruszczak, Krzysztof Piński

Dariusz Skowroński, Krzysztof Młodkowski

Jerzy Głuchowski, Zbigniew Okołotowicz

Ryszard Banaszkiewicz, Edward Nowak

szczegóły

14 kwietnia 2016 roku – godz. 23:20

Mazowiecki Turniej

im. red. Janusza Strzałkowskiego

Finał regionalny w Skórcu

W sali sportowej gościnnego Gimnazjum w Skórcu rozegrano Finał Regionalny 61. Mazowieckiego Turnieju Tenisa Stołowego im. redaktora Janusza Strzałkowskiego (region siedlecki). Na starcie stanęli najlepsi pingpongiści wyłonieni w trakcie eliminacji powiatowych. W sześciu kategoriach rywalizowało 95 zawodniczek i zawodników, a czołowe miejsca zajęli:

 

DZIEWCZĘTA Z ROCZNIKA 2005 i MŁODSZE

1. Kinga Teodorczuk (SP Mordy)

2. Julia Andrunik (SP Mordy)

3. Gabriela Woźnica (Naprzód Skórzec)

4. Kamila Perkuć (Naprzód Skórzec)

5-6. Dominika Sergiej (SP Kobylany)

 Izabela Żmuda (SP Huta Dąbrowa)

7-8. Monika Chacińska (SP Mordy)

 Wioleta Wronka (Naprzód Skórzec)

 

DZIEWCZĘTA Z ROCZNIKÓW 2004-2003

1. Amelia Piszcz (SP Huta Dąbrowa)

2. Maria Gaworek (SP Mordy)

3. Sylwia Konka (SP Huta Dąbrowa)

4. Karolina Błońska (SP Wyrozęby)

5-6. Julia Kałasa (KS Puznówka)

 Julia Korgul (SP Huta Dąbrowa)

7-8. Julia Cieśluk (SP Olszanka)

 Ewa Łukaszuk (SP Hadynów)

 

DZIEWCZĘTA Z ROCZNIKÓW 2002-2000

1. Anna Pastor (Pogoń Siedlce)

2. Paulina Jaszczuk (PG Olszanka)

3. Julia Janowska (Naprzód Skórzec)

4. Sylwia Wyrzykowska (PG Olszanka)

5-6. Dominika Gorgol (PG Olszanka)

 Gabriela Janowska (Naprzód Skórzec)

7-8. Sandra Gwizdoń (PG Stoczek)

 Zuzanna Orłowska (PG sabnie)

 

CHŁOPCY Z ROCZNIKA 2005 i MŁODSI

1. Dominik Rojek (Pogoń Siedlce)

2. Filip Rudnicki (Pogoń Siedlce)

3. Filip Czerniec (ULKS Krzywda)

4. Krystian Smuniewski (SP Wyrozęby)

5-6. Szymon Samoraj (SP Wyrozęby)

 Bartosz Zalewski (SP Mordy)

 7-8. Maciej Bieńczyk (SP Radoryż Sm.)

 Kacper Jóźwiak (SP Kobylany)

 

CHŁOPCY Z ROCZNIKÓW 2004-2003

1. Michał Wiśniewski (Pogoń Siedlce)

2. Mikołaj Czerniec (ULKS Krzywda)

3. Piotr Szczygielski (Pogoń Siedlce)

4. Cezary Bieńczyk (SP Radoryż Sm.)

5-6. Kacper Kuśmierczyk (Naprzód Skórzec)

 Cezary Nowek (SP Huta Dąbrowa)

7-8. Krystian Andrzejczuk (SP Olszanka)

 Mikołaj Jalowski (ULKS Krzywda)

 

CHŁOPCY Z ROCZNIKÓW 2002-2000

1. Jakub Kurowski (Pogoń Siedlce)

2. Maciej Adamiak (Naprzód Skórzec)

3. Mateusz Sopiński (Naprzód Skórzec)

4. Jakub Jalowski (PG Radoryż K.)

5-6. Jakub Nowek (PG Huta Dabrowa)

 Kamil Wisiński (Naprzód Skórzec)

7-8. Mariusz Dawidek (PG Huta Dąbrowa)

 Adrian Tymiński (PG Sabnie)

 

Zdobywczynie dwóch pierwszych miejsc uzyskali prawo startu w Finale Wojewódzkim. Zawodom patronowało słynące z najwyższej jakości paliw i bardzo bezpiecznych butli gazowych Przedsiebiorstwo „Gazda” w Siedlcach (ul. Starzyńskiego). Znaczącej pomocy udzielił organizatorom Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz samorząd gminy Skórzec.

Trofea i nagrody rzeczowe wręczali zwycięzcom:Mirosław Krusiewicz – dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Stanisław Kaliński – wójt gminy Skórzec, Jan Gołębiewski – prezes Przedsiebiorstwa „Gazda”, Dariusz Kuziak – redaktor naczelny „TS”, Wojciech Zgorzałek – dyrektor Gimnazjum w Skórcu, Jan Sochacki – były zawodnik i trener Pogoni Siedlce oraz Stefan Szymanek – sędzia i działacz sportowy.

Zawody bardzo sprawnie przeprowadzili Agnieszka Potyra-Prokurat i Zbigniew Prokurat. Na słowa uznania i podziękowania zasłużyli też Edyta Wereda i Kamil Zakrzewski.

Mirosław Buczek

 

14 kwietnia 2016 roku – godz. 23:14

Wojewódzki turniej nauczycieli

W dniu 2 kwietnia 2016r w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr3 w Gostyninie odbył się XII Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Nauczycieli i Pracowników Oświaty. Organizatorem turniej był Związek Nauczycielstwa Polskiego oddział w Gostyninie oraz Uczniowski Klub Sportowy „ALFA” Gostynin. Do rywalizacji stanęło 45 zawodniczek oraz zawodników z 9 powiatów Mazowsza. Uczestnicy turnieju zostali podzieleni na 6 kategorii wiekowych. Panie rywalizowały w dwóch: do 40 lat oraz powyżej. Natomiast Panowie zostali podzieleni na cztery: do 40 lat, 41-50, powyżej 50 lat oraz posiadający licencję PZTS. Dla najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych organizatorzy ufundowali nagrody, medale, dyplomy, które wręczał Burmistrz Miasta Gostynin Paweł Witold Kalinowski, Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego odział Płock Mirosław Nisztor oraz Wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego odział w Gostyninie Stanisław Durma. W rywalizacji zespołowej puchary otrzymały  trzy najlepsze powiaty. Po ceremonii zakończenia turnieju wszyscy zostali zaproszeni na uroczysty obiad.

Wyniki:

Kobiety do 40 lat

1. Dagmara Makowska – Krawczyk -          ZSPiG w Emilianowie

2. Anna Kwiatkowska                   -              Gimnazjum Publiczne nr2 Płońsk

3. Anna Marciniak                          -              Szkoła Podstawowa Kodłutowo

 

Kobiety powyżej 40 lat

1. Anna Drogosz                           -              Zespół Szkół nr1 Marki

2. Ewa Mazanek                             -              Szkoła podstawowa Kamienica

3. Edyta Batko                              -              Specjalny Ośrodek Szkolno-wychowawczy Gostynin

4. Anna Wasiak                             -              Szkoła Podstawowa Trębki

5. Jolanta Wronka                         -              Nauczyciel emerytowany

6. Alina Skwarska                          -              Zespół Szkół nr2 Płońsk

7-8. Donata Śnieć                          -              Gimnazjum Sanniki

Urszula Drzewaszewska               -              ZS Ogólnokształcących Kroczewo

9. Katarzyna Dyja                          -              Szkoła Podstawowa Sudragi

 

Mężczyźni do 40 lat

1. Konrad Owczarczyk                  -              Zespół Szkół nr1 Żelechów

2. Radosław Matlewski                -              Szkoła Podstawowa nr6 Płock

3. Krzysztof Dołowy                     -              Szkoła Podstawowa Klembów

4. Mateusz Winek                          -              Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Wola Rawska

5. Arkadiusz Jędrzejewski            -              Gimnazjum nr2 Gostynin

 

Mężczyźni 41 - 50 lat

1. Jarosław Politowski                 -              Zespół Szkół im. L Bergerowej Płock

2. Piotr Piotrowski                        -              Gimnazjum Iłów

3. Tomasz Kujawa                         -              Gimnazjum nr2 Gostynin

4. Sławomir Skowyrski                 -              ZS Ogólnokształcących Kroczewo

5. Paweł Kurt                                 -              ZP Studzieniec

6. Andrzej Rybaczuk                     -              Gimnazjum Wiskitki

7-8. Zbigniew Chełmicki               -              Szkoła Podstawowa nr2 Płońsk

Andrzej Bojanowski                      -              Zespół Szkół w Uniecku

9-12. Tomasz Fudalej                   -              Zespół szkół Duczki

Stanisław Nisztor                   -              Zespół Szkół nr5 Płock

Mirosław Śliz                                 -              Zespół Szkół Sobolew

 

Mężczyźni powyżej 50 lat

1. Leon Pawlak                              -              nauczyciel emerytowany

2. Robert Barański                        -              ZSP nr2 Garwolin

3. Sławomir Kozłowski                 -              ZS Marki

4. Krzysztof Grabowski                -              nauczyciel emerytowany

5. Krzysztof Rzeczycki                  -              SP Żyrardów

6. Ryszard Ciszewski                    -              nauczyciel emerytowany

7-8. Witold Michalski                    -              Gimnazjum nr2 Gostynin

Wiesław Świderski                  -              Gimnazjum Wiskitki

9. Mirosław Nisztor                      -              ZS Centrum Edukacji Płock

 

Mężczyźni zrzeszeni PZTS

1. Kamil Sitek                                -              Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Zakręcie

2. Paweł Chułerański                     -              Gimnazjum Józefów

3. Tomasz Grzybowski                 -              Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Wiązownie

4. Andrzej Głodek                         -              Zespół Szkół nr1 Żelechów

5. Arkadiusz Rutowski                  -              Szkoła Podstawowa nr3 Gostynin

6. Marek Witkowski                      -              Gimnazjum Wiskitki

7-8. Dariusz Mitrowski                 -              Gimnazjum Wiskitki

Piotr Nowakowski                  -              Gimnazjum Wiskitki

 

Punktacja drużynowa powiatów

1. Powiat Płoński                          -              58pkt

2. Powiat Gostyniński                  -              54,5

3. Powiat Garwolin                        -              32,5

4. Powiat Płocki                             -              30,5

5. Powiat Żyrardów                       -              30,5

6. Powiat Otwocki                         -              26,5

7. Powiat Wołomin                        -              26

8. Powiat Sochaczew                     -              8,5

9. Powiat Sierpc                            -              1,5

 

Wszystkim uczestnikom turnieju dziękuję za udział.

Arkadiusz Rutowski

 

13 kwietnia 2016 roku – godz. 17:52

Turniej o Puchar Piekarni

Ryszarda Głoda w Kazanowie

Zarząd ULKS Kazanów serdecznie zaprasza wszystkich amatorów, zawodników, III, IV i V ligi oraz pasjonatów tenisa stołowego do udziału w turnieju o Puchar Piekarni Ryszarda Głoda w Kazanowie. Turniej odbędzie się 16 kwietnia (sobota) 2016 roku w sali przy ZPO w Kazanowie ul. Kościelna 50 . Rozgrywki będą odbywały się w czterech kategoriach: dzieci i młodzież do lat 16 ( z terenu gminy Kazanów) rywalizować będzie od godziny 8.00. Seniorzy oraz weterani swoje zmagania rozpoczną od godziny 9.30 Dodatkową kategorią będzie kategoria dla amatorów, którzy nigdy nie rozegrali żadnego meczu ligowego w żadnej z lig.

Na najlepszych czekają puchary i nagrody rzeczowe. Do udziału w rozgrywkach zachęca Prezes ULKS Kazanów i organizator turnieju Mateusz Król u którego można uzyskać więcej informacji pod nr 512 348 380.

Zapisy przed rozpoczęciem zmagań lub telefonicznie na wyżej podany numer. Wpisowe do turnieju wynosi 10 złotych. Tradycyjnie zapewniamy miłą sportową atmosferę .

 

4 kwietnia 2016 roku – godz. 22:00

Amatorska liga w Radomiu

Za nami kolejna XIII już edycja o GRAND-PRIX Radomia amatorów w tenisie stołowym. Zwycięzcami tegorocznych zmagań zostali w kategorii weteranów Stefan Wielgus, natomiast w kategorii młodzieżowców i seniorów do 50 lat Arkadiusz Radek. IV turniej tradycyjnie pierwsi rozpoczęli weterani. Stefan Wielgus przyjechał tylko na uroczyste wręczenie nagród. Niespodziewanie zabrakło z powodu kontuzji drugiego w klasyfikacji Janusza Zbroi, który tym samym pozbawił się szans na podium. W walce o medale pozostali więc Marek Pyzik z Kielc, Ryszard Głód z Kazanowa i radomianin Krzysztof Witerski. W 4 turnieju do finałowej rozgrywki weszli Marek Pyzik i Krzysztof Witerski. Po bardzo wyrównanej grze zwyciężył Marek Pyzik 3:1 rewanżując się tym samym Krzysztofowi Witerskiemu za 2 porażki w 3 turnieju i zapewniając sobie tym samym II miejsce w końcowej klasyfikacji. Na III miejscu wylądował w generalce Krzysztof Witerski po wygraniu w półfinale z Ryszardem Głodem 3:2 ( w V secie 11 - 8). W 4 turnieju dobrze zagrał Czesław Snopek zajmując 4 miejsce, a w każdej grze przegrywał minimalnie w końcówkach setów. W prestiżowej grze pokonał jednak pewnie Stanisława Więcaszka z Kowali 3:1. Jeszcze większe emocje były w kategorii młodzieżowców i seniorów do 50 lat. Źle turniej rozpoczął główny faworyt Arek Radek przegrywając niespodziewanie z Mateuszem Królem 2:3. Była to jednak jedyna porażka mistrza tego dnia. W kolejnych meczach wygrywał pewnie i w finałowej potyczce pokonał Pawła Ratyńskiego 3:1 zapewniając sobie I miejsce w całym cyklu GRAND-PRIX Radomia. Porażka w finale nie zmartwiła Pawła Ratyńskiego, który tym samym w generalnej klasyfikacji zajął II miejsce. Trzecie miejsce zajął Mariusz Ablewski pokonując w najważniejszej grze w 4 turnieju rewelację zmagań, coraz lepiej grającego Mariusza Barszcze z Gozdu 3:1 tym samym zapewnił sobie III miejsce w końcowej klasyfikacji. Dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe wręczył najlepszym Prezes ROZTS, zawodnik i jednocześnie sędzia główny zawodów Krzysztof Witerski. Tenisistów stołowych czeka teraz krótka przerwa do soboty 23 kwietnia, gdzie tego dnia zostanie rozegrany otwarty turniej o Mistrzostwo Radomia amatorów. Wcześniej bo 16 kwietnia za otwarty turniej do Kazanowa zaprasza główny organizator i fundator nagród firma Ryszarda Głoda. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do licznego udziału w zawodach.

Wyniki 4 turnieju GRAND-PRIX Radomia

Kategoria weteranów:

 mecz o I miejsce:Marek Pyzik - Krzysztof Witerski 3:1

 mecz o III miejsce: Ryszard Głód - Czesław Snopek 3:0

ciekawsze spotkania:

 Czesław Snopek - Stanisław Więcaszek 3:1

 Krzysztof Witerski - Ryszard Głód 3:2

Kategoria młodzieżowców i seniorów do 50 lat:

 mecz o I miejsce: Arkadiusz Radek - Paweł Ratyński 3:1

 mecz o III miejsce: Mariusz Ablewski - Mariusz Barszcz 3:1

 mecz o V miejsce: Paweł Pietrzyk - Mateusz Król 3:1

mecz o VII miejsce: Dariusz Wilkiewicz - Michał Mendrek 3:2

mecz o IX miejsce: Wojciech Zagożdźon - Eryk Skura 3:2

Końcowa klasyfikacja GRAND - PRIX Radomia

Kategoria weteranów:

1. Stefan Wielgus 96 punktów. 2. Marek Pyzik 74 pkt. 3. Krzysztof Witerski 70,5 pkt. 4. Ryszard Głód 70 pkt. 5. Janusz Zbroja 52 pkt. 6. Robert Król 46,5 pkt. 7. Czesław Snopek 42 pkt. 8. Stanisław Więcaszek 35,5 pkt. 9. Ryszard Bogdał 34 pkt. 10. Grzegorz Janek 31 pkt. 11. Adam Trela 28 pkt. 12. Lucjan Jachim 22 pkt. 13. Sławomir Sulis 20 pkt. 14 - 15. Jan Respondowski, Dariusz Banaszkiewicz 19 pkt. 16. Marek Płachta 17,5 pkt. 17. Bogusław Wróbel 17 pkt. 18 - 20. Andrzej Głodek, Marek Midura, Robert Płusa 14,5 pkt. 21. Andrzej Łabądź 13 pkt. 22 - 23. Krzysztof Duda, Łukasz Latała 10,5 pkt. 24 - 25. Bogusław Kmuk, Roman Ochyński 8,5 pkt. 26. Marian Woźniak 9 pkt. 27. Leszek Lisowski 4 pkt. 28. Krzysztof Paluch 2,5 pkt. 29 - 30. Wojciech Czekaj, Wojciech Gutkowski 1 pkt.

Kategoria młodzieżowców i seniorów do 50 lat.

1. Arkadiusz Radek 96 pkt. 2. Paweł Ratyński 80 pkt. 3. Mariusz Ablewski 80 pkt. 4. Mariusz Czerwiński 57 pkt. 5. Paweł Pietrzyk 55 pkt. 6. Mateusz Król 53 pkt. 7. Mariusz Barszcz 45,5 pkt. 8. Cezary Krupa 45 pkt. 9. Dariusz Wilkiewicz 42 pkt. 10. Rafał Lis 39 pkt. 11. Michał Mendrek 36,5 pkt. 12. Dariusz Bukalski 35 pkt. 13. Wojciech Zagożdżon 32 pkt. 14. Eryk Skura 30,5 pkt. 15. Karol Grzegorczyk 28 pkt. 16. Jakub Michalczewski 21 pkt. 15. 17. Andrzej Krężel 17 pkt. 18 - 19. Tomasz Sobczyk, Jakub Czarnota 14,5 pkt. 20. Kacper Grochala 14 pkt. 21. Marcin Kacperczyk 11 pkt. 22. Julia Serafin 8 pkt. 23. Maciej Grzmil 7 pkt. 24. Wiktoria Serafin 6 pkt. 25. Maciej Siara 5 pkt. 26. Ewelina Starzyńska 3 pkt. 27. Mateusz Kacprzak 2 pkt.

Pozdrawiam

Krzysztof Witerski

 

Marek Przybyłowicz tel. 0-607922249 agamar@agamar.pl