Natalia BAJOR i Marek BADOWSKI

aktualności

27 lutego 2015 roku – godz. 20:34

Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Na Hali imienia Andrzeja Grubby w Jeżewie rozegrano eliminacje Rejonu Płockiego do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Do boju stanęły najlepsze ekipy z powiatów: płockiego ziemskiego i grodzkiego, gostynińskiego i sierpeckiego. Po dwie najlepsze drużyny uzyskały awans do finałów wojewódzkich.

W kategorii dziewcząt awans uzyskały: SP 20 Płock i SP Jeżewo , a w kategorii chłopców SP Jeżewo i SP 3 Gostynin.

Andrzej NADROWSKI

26 lutego 2015 roku – godz. 23:15

Grand Prix Kazanowa w Tenisie Stołowym

Już w najbliższą sobotę 28 lutego w Sali gimnastycznej przy ZPO w Kazanowie zostanie rozegrany pierwszy turniej cyklu Grand prix Kazanowa. Cykl będzie obejmował 4 turnieje, a do klasyfikacji łącznej punktacji będą zaliczane 3 najlepiej rozegrane przez zawodników turnieje. Od godziny 900 rywalizacje rozpoczną Weterani 50 +, natomiast seniorzy i młodzieżowcy swoje pierwszy gry rozpoczną o 12:30.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rozgrywkach.

Wpisowe do turnieju wynosi 10 zł. Dzieci oraz zawodnicy z gminy Kazanów zwolnieni z wpisowego. Drugi Turniej cyklu odbędzie się 8 marca w niedzielę o dwóch ostatnich poinformujemy wkrótce. Na najlepszych zawodników Cyklu czekają Puchary oraz nagrody rzeczowe.

Organizatorem zmagań jest Uczniowsko-Ludowy Klub Sportowy.

Pozdrawiam

Mateusz Król

26 lutego 2015 roku – godz. 23:14

spójnia24 Turniej KS SPÓJNIA

Wyniki rozegranego w dniu 21 lutego 2015 roku 24 Turnieju Tenisa Stołowego Amatorów KS SPÓJNIA Warszawa (hala, ul. Wybrzeże Gdyńskie 2):

szczegóły

Komentarz

Tłoczno zrobiło sie dziś na hali. Zagrało 120 zawodników! Paweł Michalski czternasty raz w laurze zwycięzcy w młodszych oldbojach! Marek Kamiński nie zwyciężony drugi raz w starszych weteranach!  Druga wygrana Marcina Ratajczyka w kategorii open!

W finale kategorii oldboy młodszy Paweł Michalski wygrał z Pawłem Tusień 3:1 [11:8, 12:10, 9:11, 11:5]. Szybkość zwycięzcy w ataku była porażająca. W dodatku często półwolejem, który dla grającego przeciwnika defensywnym czopem był zabójczy. Zrezygnowany Paweł Tusień nie zagrał już o drugie miejsce po lewej. Z stąd automatycznie srebro dla Pawła Życkiego {którego pokonał już dzisiaj w grze o ósemkę po prawej}. Finał B dla Tadeusza Pytkowskiego ponieważ Marek Borowski nie wytrzymał trudów turnieju kondycyjnie i oddał walkowerem pojedynek. W finale kategorii oldboy starszy Marek Kamiński wygrał z Markiem Zawadzkim 3:0 [11:9, 11:9, 14:12], będąc wyraźnie szybszym i czującym lepiej piłkę na stole. W grze o drugie miejsce M. Zawadzki pokonał Stanisława Sadowskiego 3:2 [9:11, 11:9, 8:11, 12:10, 14:12]. Powracający Marek po półtoramiesięcznym rozbracie z tenisem stołowym {kontuzja}, coraz pewniej czuje się przy stole. W ciężkim pięciosetowym meczu zgłosił swoje aspiracje do liderowania. W finale B Krzysztof Kostoń wygrał z Pawłem Marchwickim 3:0 [11:9, 11:3, 11:6]. W finale kategorii open Marcin Ratajczyk wygrał z Krzysztofem Zalewskim 3:2 [11:7, 8:11, 11:7, 5:11, 11:4]. Bardzo wyrównany pojedynek. Kluczem wiktorii była przemyślana gra w piątym secie. Zróżnicowane tempo uderzenia topspinowego i wyprzedzanie przeciwnika w ataku przyniosło oczekiwany skutek. Załamany porażką Krzysztof nie zagrał po lewej . Z stąd automatycznie Jarosław Okruch drugi na podium. W finale B Marek Laskowski wygrał z Markiem Włodarskim 3:0 [11:9, 11:5, 11:5], wyraźnie kontrolując przebieg meczu i nie dający szans przeciwnikowi na pozytywne zakończenie meczu.

Gorąco zapraszamy na następny festiwal tenisa stołowego, jak zawsze w sobotę!!! Gwarantujemy, że nikt nie wyjdzie nie nagrawszy się do woli. Kawa, herbata i słodycze gratis! Istnieje również możliwość zamówienia dowolnej pizzy i makaronów z wszelakimi sosami.

Posiadamy bezpłatny parking przy hali, dla osób z własnym pojazdem.

UWAGA

Zmiany: w sezonie 2014/2015: kategorie wiekowe:

- oldboy młodszy 40-49 lat, urodzeni w latach 1966-1975

- oldboy starszy 50-59 lat, urodzeni w latach 1956-1965 i starsi

Terminy sezonu 2014/2015:

- 28 lutego; 7, 14, 21, 28 marca; 4, 11, 18, 25 kwietnia; 2, 9, 16, 23, 30 maja; 6, 13, 20, 27 czerwca 2015 r.

UWAGA !!!

Sekcja amatorów K.S. Spójnia Warszawa zaprasza wszystkich chętnych uprawiających tenis stołowy, na treningi, od poniedziałku do piątku w godz. 20.00 – 22.00

KONTAKT I INFO

Włodzimierz RYFCZAK tel. kom. 510-237-939, tel. Hala Sportowa KS SPÓJNIA 22-839-66-52 oraz Mirosław KUBISIAK tel. kom. 607 290 904.

Mirosław KUBISIAK

26 lutego 2015 roku – godz. 23:11

Niedziela z tenisem stołowym w Radomiu

Przed Turniejem Indywidualnym, kończącym Cykl Lutowy "Niedzieli z Tenisem Stołowym" nastąpiło podsumowanie trzech rozegranych Turniejów Drużynowych.

Prezes IKTS "Broń" Radom Mirosław Guziński złożył gratulacje oraz wręczył nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy trzem najlepszym drużynom:

1. Paweł Ratyński / Sylwester Wymiatał

2. Paweł Pietrzyk / Dariusz Chudzik

3. Daria Duralak / Julia Serafin,

Turniej Indywidualny zakończył się podwójnym triumfem zawodników z Szydłowca; Mateusza Gąciarskiego i Piotra Łyjaka. Niezwykle zacięta gra finałowa, w której nie brakowało wysokiej klasy zagrań i wielu zwrotów akcji, przyniosła zwycięstwo 3 - 2 Mateuszowi Gąciarskiemu.

Wcześniej obaj finaliści z pierwszych pozycji w grach grupowych awansowali do ćwierćfinałów / zwycięstwa po 3-1 /, a następnie do półfinałów, w których M. Gąciarski wygrał 3-1 z P. Ratyńskim a P. Łyjak 3-0 z P. Pietrzykiem. W pojedynku o III-cie miejsce po bardzo wyrównanej grze, Paweł Ratyński pokonał Pawła Pietrzyka  3 - 2. W małym finale Jakub Czarnota /Szydłowiec/ zwyciężył 3-2 Rafała Gospodarczyka /Radom/, zajmując IX miejsce. Z trzech startujących dziewcząt, najwyższe 12-te miejsce zajęła Julia Serafin. / kadetka -Broń/.