Katarzyna GRZYBOWSKA i Jakub DYJAS

aktualności

25 stycznia 2015 roku - godz. 11:54

Obóz sportowy w Jeżewie

W dniach 16-25 stycznia 2015 roku na Hali imienia Andrzeja Grubby w Jeżewie solidnie trenowali na obozie sportowym zawodnicy i zawodniczki z Gostynina, Płocka, Janówka, Serocka, Budek Piaseckich i Jeżewa. Treningi odbywały się dwa razy dziennie po 2 godziny i trzeci trening po kolacji dla chętnych, na którym była zawsze pełna sala.Dzieci i młodzież  oprócz treningów mieli też trochę atrakcji.

W piątek byli na krytej pływalni w Sierpcu, a wieczorem był wieczór kabaretowy przygotowany przez uczestników turnieju połączony z chrztem tych, którzy po raz pierwszy byli na obozie w Jeżewie. Była świetna zabawa. W sobotę rozegrano turniej kontrolny. A oto wyniki turnieju:

Kategoria "Masters":

1. Kalisz Arkadiusz, 2. Paruszewska Aleksandra, 3. Wojtczak Aleksandra

Kategoria "żak":

1. Czubakowska Julia, 2. Czubakowski Michał, 3. Stanisz Artur.

Rozstrzygnięto też konkursy : czystości i na najsolidniej pracujących zawodników z poszczególnych klubów.

A oto wypowiedzi uczestników obozu:

"Na obóz do Jeżewa przyjeżdżamy od najmłodszych lat. Teraz czujemy się tu jak u siebie w domu. Kiedyś, gdy byłyśmy małe dużo płakałyśmy i tęskniłyśmy za rodzicami. Teraz, gdy jesteśmy tu po raz 11 płaczemy, bo nie chcemy odjeżdżać. Zawsze jest tu miła atmosfera i dużo ciekawych osób. Kiedy tylko będziemy mogły na pewno tu przyjedziemy". ( Aleksandra W i Aleksandra P.)

"Obóz jest bardzo fajny. Jest dużo treningów i dobre jedzenie. Pierwszy raz przyjechałem na obóz do Jeżewa w drugiej klasie. Treningi są ciężkie, ale po kilku dniach widać efekty. Zawsze są tu mili ludzie i trenerzy. Czuję się tu jak w domu. Kiedy stąd odjeżdżam zawsze jest mi smutno". (Z.R.)

Andrzej NADROWSKI

aktualności

23 stycznia 2015 roku – godz. 11:40

Turniej im. red. J. Strzałkowskiego

Pod patronatem Przedsiębiorstwa „Gazda” i wójta gminy Skórzec

Eliminacje w Skórcu

Za nami pierwsze zawody eliminacyjne 60. Mazowieckiego Turnieju Tenisa Stołowego im. Redaktora Janusza Strzałkowskiego. W sali gościnnej szkoły gimnazjalnej w Skórcu rywalizowali młodzi pingpongiści z ziemskiego powiatu siedleckiego. Czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli:

4. Nikodem Wiącek (Naprzód Skórzec).

Najlepsi otrzymali puchary i medale ufundowane przez wójta gminy Skórzec - Stanisława Kalińskiego. Wręczali je, oprócz skórzeckiego włodarza, prezes Przedsiębiorstwa Gazda w Siedlcach – Jan Gołębiewski oraz dyrektor Gimnazjum w Skórcu – Wojciech Zgorzałek. Organizatorem zawodów był Zbigniew Prokurat, a główną sędzią Agnieszka Potyra. Salę gustownie udekorowała Edyta Wereda.

- Duże słowa podziękowania należą się skórzeckim gimnazjalistom, którzy pełnili rolę sędziów przy stołach – powiedział po turnieju Zbigniew Prokurat. – Bardzo dużo pomógł nam też Kamil Zakrzewski.

Zdobywcy dwóch pierwszych miejsca wywalczyli prawo gry w finale regionalnych, który zostanie rozegrany także w Skórcu, w pierwszej połowie marca bieżącego roku.

Mirosław Buczek

„Tygodnik Siedlecki”

23 stycznia 2015 roku – godz. 11:34

spójnia19 Turniej KS SPÓJNIA

Wyniki rozegranego w dniu 17 stycznia 2015 roku 19 Turnieju Tenisa Stołowego Amatorów KS SPÓJNIA Warszawa (hala, ul. Wybrzeże Gdyńskie 2):

szczegóły

Komentarz

W zawodach uczestniczyło 99 zawodników! Paweł Życki czwarty raz na najwyższym miejscu na podium, z którego jeszcze ani razu nie spadł w bieżącym sezonie, plasując się raz po prawej raz po lewej jego stronie! Dariusz Kaczmarczyk po raz pierwszy sięgnął po złoto w kategorii oldboy starszy! Łukasz Sokołowski zagrał tylko dwa razy w bieżącym cyklu zawodów, ale z jakim skutkiem! Po swoim pierwszym triumfie w kategorii open w 9 turnieju, w 19  powtórzył swój niesamowity wyczyn! Przypominam, że to młody zawodnik  Spójni Warszawa, grający jeszcze w młodzikach!

W finale kategorii oldboy młodszy Paweł Życki wygrał z Sławomirem Woźniakiem 3:1 [11:9, 8:11, 11:4, 11:8]. Sławek z turnieju na turniej poprawiał swoje lokaty, by dziś zagrać pierwszy raz w finale. Tu jednak przeciwnik okazał się lepszy. W grze o drugie miejsce S. Woźniak pokonał Włodzimierza Brylaka 3:1 [11:8, 11:4, 5:11, 15:13], który nie mógł załapać rytmu meczowego z grającym defensywnym czopem Sławkiem. W finale „B” bardziej doświadczony Robert Faber wygrał z Mariuszem Stosio 3:0 [11:5, 11:2, 11:6]. W finale kategorii oldboy starszy Dariusz Kaczmarczyk wygrał z Mirosławem Kubisiakiem 3:2 [7:11, 7:11, 11:6, 11:4, 11:8]. Jak się nie wygrywa trzy zero... Od trzeciego seta szwankował odbiór serwisu Mirka, z którego zwycięzca skwapliwie korzystał i zasłużenie zdobył złoto. W grze o drugie miejsce Marek Korzemski pokonał M. Kubisiaka 3:2 [11:6, 3:11, 6:11, 11:8, 11:5]. Przegranemu zabrakło już kondycji na morderczą walkę z Markiem, grającym nietypowo obronnym czopem.  W finale „B” Jerzy Sikorski pokonał Stanisława Janiszewskiego 3:1 [6:11, 11:9, 11:7, 11:3]. Na koniec najładniejszy i stojący na najwyższym poziomie w dniu dzisiejszym finał rozgrywajacy się w kategorii open, w którym młodzik Łukasz Sokołowski wygrał z Arkadiuszem Ziemińskim 3:1 [11:6, 10:12, 11:7, 11:7]. Jedynie w drugim secie popełnił kilka błędów, które skrzętnie wykorzystał bardzie doświadczony Arek. W pozostałych setach wyraźnie dominował, wykorzystując swą dużą szybkość zagrań przy ataku ze stołu lub grając z lewej  strony stołu forhendowy topspin z odwrotną rotacją na  forhend leworęcznego przeciwnika, który był zagadką dla pokonanego i najczęściej  był punktowy! Zwycięzca w turnieju wygrał wszystkie mecze,  tracąc tylko cztery sety!  Wyrazy uznania dla prowadzących Go trenerów Cezarego Walichnowskiego i Michała Jarosławskiego! Liczymy na dalszy rozwój Łukasza, poprzez ciężki trening, gdyż tędy prowadzi droga do doskonałości i mistrzostwa, którego Jemu oczywiście szczerze życzymy! W grze o drugie miejsce Mariusz Kuryłek pokonał A. Ziemińskiego 3:2 [12:10, 9:11, 11:13, 15:13, 11:6]. Bardzo zacięty i wyrównany pojedynek, w którym aż trzy sety kończyły się na przewagi! W piątym secie zabrakło już siły Arkowi do kontrataków bojowo nastawionemu przeciwnikowi, który zasłużenie wygrał set i srebro. W finale „B” Paweł Wiszniewski wygrał z Krzysztofem Ziółkiem 3:1 [12:10, 12:10, 7:11, 11:6]. W pierwszych dwóch setach Krzysztof mocno się postawił Pawłowi, trzeci set wygrał. W ostatnim zabrakło Mu siły i gładko przegrał set i mecz.

Gorąco zapraszamy na następny festiwal tenisa stołowego, jak zawsze w sobotę!!! Gwarantujemy, że nikt nie wyjdzie nie nagrawszy się do woli. Kawa, herbata i słodycze gratis! Istnieje również możliwość zamówienia dowolnej pizzy i makaronów z wszelakimi sosami.

Posiadamy bezpłatny parking przy hali, dla osób z własnym pojazdem.