Kadra Mazowsza w CS PZTS Gdańsk

szczegóły

Natalia Bajor wicemistrzynią Europy!    

oficjalna strona ME     strona PZTS

Elektroniczne wnioski o nadanie

licencji okresowych 2014/2015

Terminarz 1. rundy Superligi mężczyzn

szczegóły

aktualności

16 lipca 2014 roku - godz. 22:20

Triumf czopów na Hożej

Trzeci pozasezonowy Turniej na Hożej charakteryzował się niską frekwencją wynikającą z dość już mocno rozwiniętej pory wakacyjno-urlopowej. Zawody zostały rozegrane w grupach, najpierw eliminacyjnych, a następnie finałowej i pocieszenia.

Pierwszą z wyżej wymienionych wygrał, bez straty seta, Adam Władysiuk.

Drugie miejsce zajął Michał Murawski, zaś trzecie Jarosław Okruch.

Marcin Kacperczyk, ostatecznie czwarty, dzielnie walczył z Michałem Murawskim, ulegając dopiero w piątym secie 17:15.

W grupie pocieszenia najlepszym zawodnikiem okazał się Piotr Szablewski, zajmując tym samym piątą pozycję.

Uwaga! Kolejny turniej planowany jest w drugiej połowie sierpnia, po powrocie z obozu w Gdańsku.

Adam Marchewka i Marek Zakrzewski

 

15 lipca 2014 roku - godz. 13:06

Jörgen Persson zagra we

Wschodzący Białystok Superlidze

To sytuacja bez precedensu w polskim tenisie stołowym. Od nowego sezonu, Jörgen Persson, legendarny szwedzki tenisista, mistrz świata z 1991 roku i była “jedynka” w rankingu ITTF zagra w Polskiej Superlidze Tenisa Stołowego. Będzie bronił barw ZKS Zielona Góra.

Jak starzy koledzy

W Zielonej Górze gra inna legenda tenisa stołowego, wielokrotny mistrz Polski i jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich zawodników - Lucjan Błaszczyk. To właśnie w jego głowie urodził się pomysł, żeby Persson wzmocnił zespół w nadchodzącym sezonie. “Przez dwa miesiące graliśmy 7 turniejów w Niemczech. Robiliśmy z Jörgenem tzw.“pokazówki”, pogadaliśmy i udało się” tak proces negocjacji relacjonuje Błaszczyk.

Persson nie będzie występował we wszystkich spotkaniach zielonogórzan. Jako legenda tenisa stołowego zobowiązany jest min. kilkoma projektami w Chinach. To jak widowiskowa może być gra nowego zawodnika ZKS Palmiarni Zielona Góra przekonali się wszyscy widzowie Grubba Polish Champions. Szwed dotarł do finału, gdzie zagrał z Jean-Michelem Saivem.

Okienko pełne hitów

Transfer byłego mistrza świata i 7 krotnego uczestnika igrzysk olimpijskich to nie jedyny hit tego okienka. Kluby zadbały o to by w tym sezonie widzowie oglądali tenis stołowy na najwyższym poziomie. Liga z roku na rok jest coraz bardziej wymagająca i nawet z Perssonem w składzie, zielonogórzanie nie mogą być pewni zwycięstwa w żadnym pojedynku. Obok Błaszczyka i Perssona w nadchodzącym sezonie ZKS reprezentować będzie doświadczony Czech Miroslav Horejsi i utalentowany kadet Kamil Nalepa, który dzisiaj zagra w finale Mistrzowstw Europy Juniorów i Kadetów we Włoszech Ciężko wyobrazić sobie lepsze warunki do rozwoju niż trening obok takich osobistości.

 

15 lipca 2014 roku - godz. 12:35

Rok 2014 to jubileusz 10-lecia istnienia IKS Jezioro Tarnobrzeg

Turniej ten to jedna z imprez organizowanych w ramach jubileuszu 10-lecia istnienia klubu 2004-2014. 

Organizator zawodów sportowych Prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg Rajmund Zięba pragnie zaprosić kibiców tenisa stołowego na organizowany

w Tarnobrzegu VIII Turniej Tenisa Stołowego Zawodników na Wózkach TOP 10 - TETRA TOP – TOP KOBIET Tarnobrzeg 2014.

Zawody te odbędą się w dniach 19-20 lipca 2014 roku  od godziny 10.00 na Hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, ulica Kopernika 49.

W trzech turniejach wystąpi zaproszonych 40 zawodników i zawodniczek tenisa stołowego na wózkach z Polski, oraz goście z Czech,

Ukrainy, Litwy i Białorusi. Patronat Honorowy nad turniejem objął Prezydenta Tarnobrzega Pan Norbert Mastalerz oraz Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego.

Organizatorem IKS Jezioro Tarnobrzeg z ramienia Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start” w Warszawie. Partnerem przedsięwzięcia jest Województwo Podkarpackie. Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Miasta Tarnobrzeg oraz sponsorów.

Sponsorzy:

Euro-Szkoła Bis Jacek Sadrakuła i Synowie, Pilkington Polska Sp. z o.o., Zakłady Chemiczne Siarkopol w Tarnobrzegu, Intop Tarnobrzeg Sp. z o.o., Zakład Obrotu Towarowego “Siarkopol” Sp. z o.o. w Tarnobrzegu, PW Karabela Sp. z o.o. w Tarnobrzegu,  P.H.U POLKAR, Spółdzielnia Socjalna Konar z Tarnobrzega, F. U. ARDRUK Rafał Chamot, Eskulap - sklep medyczno – rehabilitacyjny, Golden Global Grupa-Centrum Reklamy, Bank Spółdzielczy w Tarnobrzegu, Aga Sport z Gliwic, Kancelaria Prawna AnLex Andrzej Gryczka

Z wyrazami szacunku

Rajmund Zięba

Prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg

kontakt: kom. 515098064

z_radek@poczta.fm

Minutowy program zawodów:

18 lipca - piątek

- przyjazd do godz. 18.00 zawodników do miejsc zakwaterowania (kolacja, śniadanie)

19 lipca - sobota

- godz. 10.00 - rozpoczęcie I części rozgrywek

- godz. 11.30 – oficjalne, uroczyste otwarcie turnieju - prezentacja zawodników

- godz. 12.00 - II części rozgrywek

- godz. 13.30 – przerwa - obiad (w miejscu rozgrywek)

- godz. 14.30 – III części rozgrywek

20 lipca – niedziela

- godz. 10.00 - rozpoczęcie I części rozgrywek drugiego dnia

- godz. 13.00 - przerwa - obiad (w miejscu rozgrywek)

- godz. 14.00 - II części rozgrywek oraz zakończenie i uroczyste udekorowanie zwycięzców

 

15 lipca 2014 roku - godz. 12:30

2 Letni Turniej KS SPÓJNIA

Wyniki rozegranego w dniu 12 lipca 2014 roku 2 Letniego Turnieju Tenisa Stołowego Amatorów KS SPÓJNIA Warszawa (hala sportowa, ul. Wybrzeże Gdyńskie 2):

szczegóły

 

 

Komentarz

Ulewa, która przetoczyła się nad stolicą nie przeszkodziła 72 zawodnikom na w rywalizacji w hali klubu sportowego Spójni Warszawa. Kto tylko żyw i był na miejscu zjawił się, aby sprawdzić swoje umiejętności na tle pozostałych przeciwników. Marek Laskowski po srebrze przed tygodniem w młodszych, dziś złoty ! Number one minionego sezonu Marek Zawadzki w laurze zwycięzcy w starszych ! Mateusz Selerski czwarty ostatnio, dziś nie dał szans przeciwnikowi w finale open ! W finale kategorii oldboy młodszy Marek Laskowski wygrał z Adamem Zawistowskim 3:2 [11:6, 7:11, 9:11, 11:6, 11:5]. Po trzech setach zanosiło się na sensację, ale gdy Marek rotacyjnie przyśpieszył, wszystko wróciło na własciwe tory i znakomity technik , którym jest Adam, musial przełknąć gorycz porazki. Załamany nie stanął do gry o drugie miejsce, z stąd automatycznie srebro dla Leszka Pędy. W finale,,B’’ Jerzy Sikorski wygrał z Andrzejem Martko 3:1 [13:11, 8:11, 11:6, 11:7]. W finale kategorii oldboy starszy Marek Zawadzki wygrał z Markiem Laskowskim 3:1 [3:11, 11:9,11:8,11:8,]. Po zimnym prysznicu w pierwszyn secie, późniejszy triumfator wziął się poważnie do roboty i wygrał zasłużenie. W grze o drugie miejsce M. Laskowski pokonał Stanisława Sadowskiego 3:0 [11:8, 11:7, 11:3]. W finale,,B’’ Tadeusz Pytkowski wygrał z Wiesławem Jgniątkowskim 3:0 [11:7, 11:9, 11:6]. Wyraźnie utykający Tadeusz nie dał szans przeciwnikowi... W finale kategorii open Mateusz Selerski wygrał z Kacprem Modelewskim 3:0 [14:12, 12:10, 11:3]. O ile w pierwszych dwóch setach była wyrównana walka, to w trzecim Mateusz zdecydowanie odskoczył i nie dał szans rywalowi. Załamany Kacper nie stanął do gry o srebro, z stąd automatycznie drugi Łukasz Turlej. W finale ,,B’’ Anna Bachlińska wygrała z Tomaszem Kaszlewiczem 3:2 [11:6, 7:11, 13:11, 6:11, 13:11], wygrywając dwa sety na przewagi, w tym też decydujący ! Na uwagę zasługuje też wysokie czwarte miejsce młodzika Spójni Warszawa Łukasza Sokołowskiego ! Przyglądamy się Jemu od roku. Widać duży postęp w technicznych zagraniach i że praca i pot wylany na treningach przynoszą efekty. Czekamy na dalszy regres umiejętności...

Dużo było młodych pingpongistów, którzy mogli zmierzyć się z starszymi kolegami, grającymi różnorodnymi gumami, różnymi stylami i nabierać doświadczenia do dalszej gry ! Gorąco zapraszamy na następny festiwal tenisa stołowego !!!

Szczegółowe wyniki i punkty po rozegranych turniejach znajdują się też na www.spojniawarszawa.pl i www.Pingbook.pl

Zapraszamy na następne turnieje, gdzie gwarantujemy, że nikt nie wyjdzie nie nagrawszy się do woli. Kawa i herbata gratis! Istnieje również możliwość zamówienia dowolnej pizzy i makaronów z wszelakimi sosami. 

Posiadamy bezpłatny parking przy hali, dla osób z własnym pojazdem.

UWAGA

Zmiany: w sezonie 2014/2015: kategorie wiekowe:

- młodzik, kadet, junior: rocznik 1997 i młodsi

- oldboy młodszy 40-49 lat, urodzeni w latach 1966-1975

- oldboy starszy 50-59 lat, urodzeni w latach 1956-1965 i starsi

Sezon letni:

- 19 i 26 lipca oraz 2, 9, 16, 23 i 30 sierpnia 2014 roku.

UWAGA!!!

Sekcja amatorów K.S. Spójnia Warszawa zaprasza wszystkich chętnych uprawiających tenis stołowy, na treningi, w lipcu i sierpniu. Info: 510- 237-939.

Informacje: Włodzimierz RYFCZAK tel. kom. 510-237-939, tel. Hala Sportowa KS SPÓJNIA 22-839-66-52 oraz Mirosław KUBISIAK tel. kom. 607-290-904.

Mirosław KUBISIAK

Rozgrywki ligowe MZTS

weryfikacja, rankingi, wykaz drużyn

weryfikacja 2, 3, 4 i 5 ligi

rankingi indywidualne 2 ligi kobiet i mężczyzn

wykaz drużyn uprawnionych w sezonie 2014/2015

 

8 lipca 2014 roku - godz. 08:24

1 Letni Turniej KS SPÓJNIA

Wyniki rozegranego w dniu 5 lipca 2014 roku 1 Letniego Turnieju Tenisa Stołowego Amatorów KS SPÓJNIA Warszawa (hala sportowa, ul. Wybrzeże Gdyńskie 2):

szczegóły

Komentarz

Pierwszy wakacyjny turniej zgromadził 89 uczestników, więcej niż w analogicznym czasie w ubiegłym roku. U niektórych zawodników było widać tzw. letnie roztrenowanie. Większość jednak zażarcie walczyła o jak najlepsze miejsce. Pierwszymi zwycięzcami cyklu letniego zostali : w oldbojach młodszych Paweł Michalski! w oldbojach starszych Marek Laskowski! w open Damian Wasiak! W finale kategorii oldboj młodszy Paweł Michalski wygrał z Wojciechem Stańczukiem 3:1 [ 6:11, 11:7, 11:5, 11:5 ]. Po początkowym niepowodzeniu, pokazał dobitnie, komu należy się laur zwycięzcy. W grze o drugie miejsce

Marek Laskowski pokonał W. Stańczuka 3:2 [ 9:11, 5:11, 11:7, 22:20, 11:3 ]. Przegrywał już 0/2, lecz w następnych setach odrodził się. Czwarty set,, liczony był w starych punktach!,, 

A w piątym kompletnie wyczerpany Wojciech nie zawalczył... W finale,,B’’ przypomniał o sobie Krzysztof Łebkowski, wygrywając z Leszkiem Sotkiem 3:1 [ 10:12, 11:7, 11:9, 14:12 ]

W finale kategorii oldboy starszy Marek Laskowski wygrał z Jerzym Sikorskim 3:2 [ 12:10, 11:8, 10:12, 9:11, 13:11 ]. O zwycięstwie zadecydował dopiero piąty set, grany na przewagi.

W grze o drugie miejsce Jerzy Sikorski pokonał Marka Grzybowskiego 3:0 [ 11:3, 11:2, 11:3]

W finale,,B’’ Henryk Kalicki wygrał z Mieczysławem Jarońko 3:1[ 12:10, 10:12, 11:3, 11:8 ] 

 Walką i ambicją z tego pojedynku można by obdzielić wielu młodych pingpongistówów, którzy często nie grają do końca, przesypiając mecz... Finał kategorii open wewnętrzną sprawą  zawodników K.S. Spójni W-wa! Dość nieoczekiwanie Damian Wasiak wygrał z Tadeuszem Kudrykiem 3:2 [ 9:11, 11:5, 11:8, 7:11, 12:10 ]. Podczas całego pojedynku trwała mordercza wymiana zagrań top spinowych, które na przemian wygrywali. Więcej energii  zostawił na koniec Damian i to chyba zadecydowało o Jego triumfie... W grze o drugie miejsce Adam Władysiuk pokonał T. Kudryka 3:0 [ 11:6, 11:7, 12:10 ], udanie rewanżując się za porażkę w półfinale po prawej. W finale,, B’’ Jacek Malinowski wygrał z Krzysztofem Ziółkiem 3:0 [ 15:13, 11:8, 12:10 ]. Wprawdzie grane były dwa sety na przewagi, lecz skorzystał tylko z tego późniejszy triumfator!

Wielu było młodych pingpongistów, którzy mogli zmierzyć się z starszymi kolegami, grającymi różnorodnymi gumami, różnymi stylami i nabierać doświadczenia do dalszej gry! Gorąco zapraszamy na następny festiwal tenisa stołowego!!!

Szczegółowe wyniki i punkty po rozegranych turniejach znajdują się też na www.spojniawarszawa.pl i www.Pingbook.pl

Zapraszamy na następne turnieje, gdzie gwarantujemy, że nikt nie wyjdzie nie nagrawszy się do woli. Kawa i herbata gratis! Istnieje również możliwość zamówienia dowolnej pizzy i makaronów z wszelakimi sosami. 

Posiadamy bezpłatny parking przy hali, dla osób z własnym pojazdem.

UWAGA

Zmiany: w sezonie 2014/2015: kategorie wiekowe:

- młodzik, kadet, junior: rocznik 1997 i młodsi

- oldboy młodszy 40-49 lat, urodzeni w latach 1966-1975

- oldboy starszy 50-59 lat, urodzeni w latach 1956-1965 i starsi

Sezon letni:

- 12, 19 i 26 lipca oraz 2, 9, 16, 23 i 30 sierpnia 2014 roku.

UWAGA!!!

Sekcja amatorów K.S. Spójnia Warszawa zaprasza wszystkich chętnych uprawiających tenis stołowy, na treningi, w lipcu i sierpniu. Info: 510- 237-939.

Informacje: Włodzimierz RYFCZAK tel. kom. 510-237-939, tel. Hala Sportowa KS SPÓJNIA 22-839-66-52 oraz Mirosław KUBISIAK tel. kom. 607-290-904.

Mirosław KUBISIAK

Sprawozdawcze Zwyczajne

Walne Zgromadzenie Delegatów PZTS

 5.07 g. 11 - Warszawa  szczegóły

II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski

Sędziów Tenisa Stołowego

07-09.07 Biecz  szczegóły

 

3 lipca 2014 roku - godz. 21:08

43 Turniej KS SPÓJNIA

Wyniki rozegranego w dniu 28 czerwca 2014 roku 43 Turnieju Tenisa Stołowego Amatorów KS SPÓJNIA Warszawa (hala sportowa, ul. Wybrzeże Gdyńskie 2):

szczegóły

 

 

Komentarz

W zawodach uczestniczyło 78 zawodników { czek }! Paweł Michalski trzeci raz w młodszych na najwyższym miejscu na podium! Marek Laskowski piętnasty raz w starszych mógł dumnie rozejrzeć się po hali! Marcin Starczyński po kilku miesięcznej nieobecności w open pokazał, że nic nie stracił ze swoich umiejętności i w finale dał lekcję techniki młodszemu koledze ze Spójni! Ale po kolei... W finale kategorii oldboy młodszy Paweł Michalski wygral z Markiem Laskowskim 3:0 [11:5, 15:13, 16:14]. Zażarta walka trwała w drugim i trzecim secie, które grane były na przewagi! Niemniej Paweł nie chciał, aby przeciwnik dostał wiatr w skrzydła i wygrał bez straty seta... W grze o drugie miejsce M. Laskowski pokonał Kazimierza Garwackiego 3:0 { walkower}, który i tak niespodziewanie, acz zasłużenie znalazł się na podium! Kaziu śmiertelnie zmęczony turniejem, nie był w stanie zagrać... W finale "B" Jerzy Sikorski wygrał z Leszkiem Sotkiem 3:1 [8:11, 11:4, 16:14, 11:3]. W finale kategorii oldboy starszy spotkali się dwaj odwieczni rywale: Marek Laskowski l i Marek Zawadzki. Wygrał ten pierwszy, przegrywając już 0:2, po ciężkim pięciosetowym pojedynku 3:2 [9:11, 13:15, 11:7, 11:7, 11:4]. W grze o drugie miejsce M. Zawadzki pokonał Jerzego Sikorskiego 3:1 [11:9, 7:11, 11:9, 11:7]. W finale "B" Stanisław Sadowski wygrał z Mirkiem Kubisiakiem 3:2 [4:11, 12:10, 7:11, 11:6, 12:10], w piątym secie na przewagi, udanie rewanżując mu się za porazkę w grupie. W finale kategorii open Marcin Starczyński wygrał z Kacprem Modelewskim 3:1 [11:6, 11:7, 10:12, 11:9]. Przewaga techniki i doświadczenia nie podlegała dyskusji. Brawa jednak należą się Kacprowi za dotarcie do gry finałowej. Po drodze rozprawił się z dobrymi seniorami i ambitnie walczył z Marcinem o złoty laur! Potwierdzeniem tej tezy było pokonanie w grze o drugie miejsce Pawła Życkiego 3:0 [11:9, 11:8, 11:5], zresztą po raz drugi dzisiaj { o czwórkę po prawej 3:2 }. W finale "B" Damian Socha wygrał z Danielem Sierotą 3:1 [10:12, 12:5, 13:11, 13:11]. Jak widać był to wyrównany pojedynek z dramaturgią w dwóch ostatnich setach, w których wzięło górę doświadczenie seniora. Dużo było młodych pingpongistów, którzy mogli zmierzyć się z starszymi kolegami, grającymi różnorodnymi gumami, różnymi stylami i nabierać doświadczenia do dalszej gry. Gorąco zapraszamy na następny festiwal tenisa stołowego!!!

Szczegółowe wyniki i punkty po rozegranych turniejach znajdują się też na www.spojniawarszawa.pl i www.Pingbook.pl

Komitet organizacyjny Grand Prix KS Spójnia W-wa dziękuje wszystkim uczestnikom za spędzanie sobót na Spójni na sportowo. Zapraszamy na LETNIE TURNIEJE, a następnie na udział w rywalizacji w nadchodzącym sezonie 2014/2015, gdzie gwarantujemy, że nikt nie wyjdzie nie nagrawszy się do woli. Kawa i herbata gratis! Istnieje również możliwość zamówienia dowolnej pizzy i makaronów z wszelakimi sosami.

Osobne podziękowania należą się Marcinowi Ratajczykowi, który błyskawicznie obliczał i publikował aktualne wyniki na www.pingbook.pl. Zdjęcia zwycięzców w kategoriach weteranów to zasługa Marka Zawadzkiego, bez którego pracy, turniej nie byłby tak widoczny w internecie. Dlatego jestem Mu bardzo wdzięczny i proszę o dalszą współpracę!

Podsumowanie Grand Prix Amatorów K.S. Spójni Warszawa w sezonie 2013/2014

Rozegrane zostały 43 Turnieje. Zgłosiło się w całym cyklu 4073 zawodników {czek}! W tym: oldboy młodszy – 1575 osób, oldboy starszy – 820 osób, open – 1678 osób! Sklasyfikowano odpowiednio: o.mł.- 145 zaw., o.st. – 75 zaw., open – 309 zaw.!

Kolejność i punkty na koniec sezonu:

Oldboy młodszy:

1. Życki Paweł 904

2. Zawadzki Marek 802

3. Kubisiak Miroslaw 742

4. Słomkowski Marek 634

Oldboy starszy:

1. Zawadzki Marek 1029

2. Kubisiak Mirosław 965

3. Sikorski Jerzy 816

4. Laskowski Marek 758

Open:

1. Władysiuk Adam 759

2. Dzięgielewski Jacek 672

3. Ziemiński Arkadiusz 665

4. Pławski Grzegorz 622

Wysokość nagród za poszczególne miejsca, do wykorzystania w sklepie KARO SPORT, znajdującego się na terenie klubu:

1. Miejsce – 250,-

2. Miejsce – 200,-

3. Miejsce – 150,-

4. Miejsce – 100,-

Rozegrany został też Turnie Jubileuszowy, w którym uczestniczyło 73 zawodników:

old.młodszy: 25 - osób, old. starszy – 16 osób, open 32 osoby!

Posiadamy bezpłatny parking przy hali, dla osób z własnym pojazdem.

UWAGA

Zmiany: w sezonie 2014/2015: kategorie wiekowe:

- młodzik, kadet, junior: rocznik 1997 i młodsi

- oldboy młodszy 40-49 lat, urodzeni w latach 1966-1975

- oldboy starszy 50-59lat, urodzeni w latach 1956-1965 i starsi

Sezon letni:

- 5, 12, 19, 26 lipca

- 2, 9, 16, 23, 30 sierpnia 2014 roku.

UWAGA!!!

Sekcja amatorów K.S. Spójnia Warszawa zaprasza wszystkich chętnych uprawiających tenis stołowy, na treningi, w lipcu i sierpniu. Info: 510- 237-939.

Informacje: Włodzimierz RYFCZAK tel. kom. 510-237-939, tel. Hala Sportowa KS SPÓJNIA 22-839-66-52 oraz Mirosław KUBISIAK tel. kom. 607-290-904.

Mirosław KUBISIAK

Marek Przybyłowicz tel. 0-607922249 agamar@agamar.pl