aktualności

14 marca 2018 roku – godz. 21:21

Turnieje Amatorów w Radomiu

Tenisiści stołowi nie mają przerw. W minioną sobotę rozegrano w Siennie już VIII otwarty turniej o puchar Starosty Lipskiego i Wójta Sienna. Na starcie stanęło 68 tenisistów z Mazowsza i województwa Lubelskiego. W kategorii dzieci i młodzieży do lat 18 zwyciężył Rafał Kawecki pokonując w finale swojego brata Kacpra 3:0. Trzecie miejsce zajął Jakub Wasiak. Wszyscy medaliści przyjechali z Kazanowa.

W kategorii amatorów od początku turniej zdominował Artur Kasprzak z Warszawy. Grając bardzo trudnymi okładzinami, czop na bekhendzie a anty topspin na forhendzie nie miał sobie równych. W decydujących grach pokonał Krzysztofa Stalę z Tarnobrzega 3:0 , Tadeusza Berlińskiego (Puławy) także 3:0, a w finale Radosława Poświatowskiego (Puławy) 3:1. Drugie miejsce zajął Radosław Poświatowski , który pokonał najpierw Marka Płachtę (Kozienice) 3:2 a w decydującej partii Tadeusza Berlińskiego 3:0. Najmocniej były obsadzone kategorie OPEN w których mogli zagrać obecni i byli ligowcy.

W kategorii OPEN do 50 lat zwyciężył Dawid Stąpór (Sandomierz), który pokonał wszystkich przeciwników. W najciekawszej grze wygrał z Mateuszem Sroczyńskim 3:0. Drugie miejsce zajął Jakub Caban (Kozienice) pokonując w decydującej partii także Mateusza Sroczyńskiego (Komrzywnice) 3:0 . Czwarte miejsce zajął najstarszy w tym gronie sędzia główny turnieju Andrzej Krężel po wygranej z Mariuszem Barszczem (Gózd) 3:2.

W kategorii OPEN powyżej 50 lat, wreszcie pokazali się radomianie. Zwyciężył niezawodny Jan Molęda pokonując wszystkich rywali. W najciekawszych grach pokonał Adama Trelę (Sienno) 3:0 oraz w finale Leszka Gawidziela (Puławy) 3:0. Trzeci był Adam Trela (Sienno) po wygranej z innym radomianinem Krzysztofem Witerskim 3:0. Wcześniej Krzysztof Witerski ograł Jerzego Kuźmicza (Sandomierz) 3:1, Ryszarda Głoda (Kazanów) 3:2, oraz Jarosława Chobota (Jedlińsk) 3:0. Organizatorzy najlepszym zawodnikom wręczyli nagrody rzeczowe, puchary oraz dyplomy.

Kolejny turniej już w najbliższą sobotę 17 marca 2018 r. w Radomiu. Będzie to kolejny turniej o GRAND-PRIX Radomia. Od godz. 10.00 zawody rozpoczną WETERANI powyżej 60 lat, oraz młodzież i dorośli do 60 lat. O godz. 12.30 turniej zaczną zawodnicy w kategorii OPEN, czyli także obecni i byli ligowcy. Turniej zostanie rozegrany w sali gimnastycznej CKU w Radomiu ul. Kościuszki 7.

Wszelkich informacji o turnieju udziela sędzia główny Krzysztof Witerski pod nr. tel. ( 664 71 64 34 ).

Ciekawsze wyniki:

 Artur Kasprzak - Radosław Poświatowski 3:1

 Tadeusz Berliński - Bogdan Grzybek 3:2

 Dawid Stąpór - Mateusz Sroczyński 3:0

 Jakub Caban - Mateusz Sroczyński 3:1

 Jan Molęda - Leszek Gawidziel 3:0

 Leszek Gawidziel - Adam Trela 3:2

 Krzysztof Witerski - Jarosław Chobot 3:0

Pozdrawiam

Krzysztof Witerski

8 marca 2018 roku – godz. 10:42

Turnieje Amatorów w Radomiu

Tenisiści stołowi amatorzy rozpoczęli zmagania w cyklu turniejów zaliczanych do GRAND-PRIX Radomia. Już pierwsza odsłono mimo absencji wielu tenisistów z czołówki dostarczyła sporych emocji.W kategorii weteranów pod nieobecność mistrza i wicemistrza z ubiegłego sezonu , czyli Adama Treli i Bogusława Kmuka,  zdecydowane zwycięstwo odniósł Sławomir Sulis.  W najciekawszych grach pokonał kolejno Zdzisława Wójcika 3 : 1, następnie Kazinierza  Gołdę 3 : 0  i Andrzeja Łabądzia 3 : 1. W finale wygrał z Grzegorzem Jankiem 3 : 1. Trzecie miejsce dla Stanisława Więcaszka który w decydującym pojedynku pokonał Bogusława Wróbla 3 : 2. W kolejnym turnieju do rywalizacji włączyć się powinni nieobecni usprawiedliwieni Marek Płachta, Ryszard Kruk, Marian Woźniak, Andrzej Lipka , Sergiusz Kurenko czy Marek Pyzik.

W młodszej kategorii młodzieżowców i dorosłych do 60 lat, zwyciężył debiutujący w radomskiej imprezie Mariusz Mazur, który w decydującej grze pokonał rewelację zawodów II kadetkę Mazowsza Darię Duralak 3 : 1. Trzecie miejsce zajął Dariusz Wilkiewicz po zwycięstwie nad Krzysztofem Witerskim 3 : 0. W tej kategorii wiekowej zabrakło kilku zawodników. W kolejnym turnieju powinni już zagrać Dariusz Bukalski, Marek Midura, Krzysztof Piątek, Lucjan Jachim, Michał Łabądź, Krzysztof Paluch oraz Katarzyna Bielak ze swoimi wychowankami. Najmocniej obsadzona była kategoria OPEN, w której mogli zagrać także zawodnicy z III, IV oraz V ligi. Do finału dotarli faworyci. Po pasjonującej grze były radomski II ligowiec Kamil Samulak pokonał byłego zawodnika ekstraklasy, wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski weteranów Stefana Wielgusa 3 : 2. Trzecie miejsce dla będącego ciągle w wysokiej formie Ryszarda Głoda, który w meczu o III miejsce pokonał Eryka Skurę 3 : 2. W tej kategorii także zabrakło kilku czołowych zawodników, którzy w tym samym czasie uczestniczyli w innych zawodach na terenie kraju.

W drugim turnieju zagrają już zawodnicy ENERGII Jan Molęda, Grzegorz Tamioła, Piotr Łyjak Tomasz Tamioła czy zwycięzca Mistrzostw Polski Energetyków Artur Moroz. Liczymy także na innych zawodników, których mile przywitamy na zawodach.

Kolejny turniej odbędzie się w sali gimnastycznej CKU W Radomiu ul. Kościuszki 7 w sobotę 17 marca 2018 r. Od godz. 10.00 rywalizację rozpoczną weterani i kategoria młodzieżowców i dorosłych do 60 lat. Kategoria OPEN zacznie swoją rywalizację od godz. 12.30.

Pozdrawiam Krzysztof Witerski

tel. 664 71 64 34

19 lutego 2018 roku – godz. 12:47

Turnieje Amatorów w Radomiu

Przed nami ponad dwa miesiące intensywnej rywalizacji tenisistów stołowych w turniejach organizowanych w Radomiu i okolicach. Już w najbliższą sobotę 24 lutego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Jedlińsku przy ulicy Konopnickiej 2, zostanie rozegrany turniej o puchar Wójta Gminy Jedlińsk. Od godz. 8. 30 rywalizować będą dzieci i młodzież oraz dorośli. Zawody rozegrane zostaną w następujących kategoriach: szkoła podstawowa klasa 1 - 3, szkoła podstawowa klasa 4 - 6, szkoła podstawowa klasa VII - III gimnazjum, oraz ostatnia 4 kategoria OPEN w której zagrają młodzież szkół średnich oraz dorośli. Dla najlepszych zawodników i zawodniczek organizatorzy ufundowali puchary i dyplomy.

Szczegółowych informacji udziela Bogusław Religa tel. ( 502 32 69 78). To dopiero początek zmagań przy stołach w naszym regionie. Na sobotę 10 marca 2018 r. do Sienna na kolejny VI już turniej o puchar Wójta Sienna zapraszają organizatorzy z Adamem Trelą na czele (tel. 721 85 97 21). Jak co roku Urząd Miejski w Radomiu oraz RTKKF w Radomiu zapraszają na XV już edycję turniejów o GRAND - PRIX Radomia. Tegoroczne zmaganie odbędą się w CKU w Radomiu ul. Kościuszki 7 (mała sala gimnastyczna). Cykl składać się będzie z 4 turniejów. Najlepsze 3 wyniki będą liczone do końcowej klasyfikacji. Pierwsze dwa turnieje zostaną rozegrane w marcu a kolejne dwa w kwietniu. Ostatni 4 turniej odbędzie się 21 kwietnia 2018 r.

Tegoroczne zawody rozegramy w 3 kategoriach wiekowych. Weteranów powyżej 60 lat, młodzieżowców i dorosłych do 60 lat, oraz po raz pierwszy w kategorii OPEN, gdzie zagrają obecni zawodnicy III, IV i V ligi wspólnie z byłymi ligowcami. Tydzień później 28 kwietnia 2018 r. zostaną rozegrane otwarte mistrzostwa Radomia amatorów.

Dokładniejszych informacji odnośnie GRAND - PRIX Radomia i Otwartych Mistrzostw Radomia amatorów udziela sędzia główny zawodów Krzysztof Witerski tel. 664 71 64 34.

Zmarł Władysław KWIECIEŃ

Cześć Jego Pamięci!

 

Pogrzeb ŚP. Władysława Kwietnia odbędzie się

w sobotę 10 lutego 2018 roku.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się

w Kościele Pod Wezwaniem Miłosierdzia Bożego

w Jastrzębiu-Zdroju, Al. Piłsudskiego 62

(obok Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój)

godz. 10:30 - pożegnanie

godz. 11:00 - Msza Święta

 

TURNIEJ JUBILEUSZOWY 50 LAT

TENISA STOŁOWEGO AMATORÓW

W LUBLINIE

 

1. Organizator:

- Stowarzyszenie Tenisa Stołowego Amatorów w Lublinie.

- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „BYSTRZYCA” w Lublinie.

 

2. Cel:

- Uczczenie 50 rocznicy założenia Lubelskiej Ligi Tenisa Stołowego Amatorów.

 

3. Termin i miejsce:

- Turniej zostanie zorganizowany w dniu 4 lutego 2018 r. o godz. 9ºº (niedziela) w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie.

 

4. Uczestnictwo:

W Turnieju mogą uczestniczyć amatorzy zgodnie z poniższym podziałem na grupy wiekowe. W kategorii „OPEN” wszyscy chętni.

- kategoria Szkoły Podstawowe do 15 lat – rocznik 2004 i młodsi: godzina 9:00

- kategoria od 16 do 40 lat: godzina 10:00

- kategoria od 41 do 60 lat: godzina 11:00

- kategoria powyżej 61 lat: godzina 11:00

- kategoria „OPEN”: godzina 12:30

 

5.System rozgrywek:

- Zawody zostaną rozegrane na 12 stołach Andro i Donic (piłeczki celuloidowe) systemem „do dwóch przegranych” partii. Partia do trzech wygranych setów. W kategorii „OPEN” w zależności od ilości zgłoszonych osób systemem pucharowym lub jak wyżej. Każdy zawodnik rozegra minimum 3 mecze (gramy o miejsca).

 

6. Sprawy finansowe:

- Turniej sponsorowany jest przez Urząd Miejski w Lublinie.

- Młodzież Szkół Podstawowych uczestniczy bezpłatnie.

- Pozostałych obowiązuje wpisowe w wysokości 10 zł.

 

7. Nagrody:

- Zdobywcy trzech pierwszych miejsc wszystkich kategorii otrzymują puchary i dyplomy.

- Przewidziano nagrody od sponsorów Turnieju. Kwota na nagrody: 2,500 zł.

 

8. Zgłoszenia:

- Zgłoszenia uczestników przyjmowane będą do dnia 2 lutego (piątek) do godz. 15:00 na adres mailowy Stowarzyszenia LLTSA@LLTSA lub telefonicznie: 604789827- Robert Grabczak, 664467110 – Piotr Milczek.

W zgłoszeniu oprócz nazwiska i imienia prosimy podać datę urodzenia i miejsce zamieszkania.

 

9. Sponsorzy Turnieju:

URZĄD MIASTA W LUBLINIE

ASKO: PRODUCENT PRODUKTÓW PCV

POL-FRANS – DYSTRYBUTOR PRODUKTÓW ORAPI: PRZEDSTAWICIEL MAREK FUTA

AXHELPERS

MEGA MEBLE

EDBAR

KTS OPTIMA LUBLIN

TBV SYGNAŁ

ROBERTO MUSIC TEAM

PIASKOVIA PIASKI

WWW.PROMOCYJNECENY.COM.PL

WWW.POD50.PL

LPEC

DOM WESELNY SZAFIR – PIOTRAWIN

WALDEMAR ZIMA

MICHAŁ WOJCIECHOWSKI

 

10. Patronat medialny:

RADIO LUBLIN

WWW.TSLUBLIN.PL /FILMOWANIE - ZENON KRAWCZYK/

logo_niebieskie_przezroczyste_poleochronne

Stowarzyszenie Tenisa Stołowego Amatorów w Lublinie

15 listopada 2017 roku – godz. 12:20

II Turniej Amatorów w Radomiu

W dniu 12 listopada w hali treningowej radomskiej tenisowej ,,Broni" został rozegrany II Turniej Amatorów z Cyklu Listopadowego. W pierwszej fazie Turnieju rozegranej w czteroosobowych grupach A, B, C, D pierwsze dwa miejsca premiowane awansem do czołowej ósemki wywalczyli odpowiednio:

- Eryk Skura przed Karolem Grzegorczykiem

- Marta Marszałkiewicz przed Maciejem Grzmilem

- Mariusz Ablewski przed Pawłem Malinowskim

- Norbert Zielony przed Danielem Jasińskim.

Druga faza Turnieju rozgrywana o miejsca 1:8 i 9:16 przeprowadzona została systemem pucharowym z grami o wszystkie miejsca. Po dość zdecydowanych rozstrzygnięciach w ćwierćfinałach, w pierwszym półfinale Marta Marszałkiewicz wygrała 3:1 ze zwycięzcą Turnieju z przed tygodnia Erykiem Skurą, a w drugim półfinale również 3:1 bardzo dobrze dysponowany Mariusz Ablewski pokonał Norberta Zielonego.

Finał był godnym uwieńczeniem Turnieju, obfitującym w wiele obustronnych, emocjonujących i stojących na wysokim poziomie zagrań. Ostatecznie po bardzo wyrównanym pojedynku Mariusz wygrał z Martą 3:2, dokładając do swoich zwycięstw turniejowych kolejny triumf.

W podobnie zaciętej i wyrównanej grze o III-cie miejsce Eryk Skura zwyciężył również 3:2 Norberta Zielonego.

Ponadto w pierwszej ósemce Daniel Jasinski zajął V:te miejsce zwyciężając 3:2 Karola Grzegorczyka, a Paweł Malinowski VII-me po wygraniu 3:1 z Maciejem Grzmilem.

W małym finale po przyjacielskiej grze Bogusław Wróbel pokonał 3:2 Czesława Snopka, zajmując IX-te miejsce.

W klasyfikacji po dwóch Turniejach prowadzi M. Ablewski przed E. Skurą M. Grzmilem i D. Jasińskim.

W dniu 19.11.2017 roku rozegrany zostanie III-ci Turniej Listopadowy, w sali C.K.U przy ul. Kościuszki 7 o godz. 16.30.

Zapraszamy do udziału, duże emocje zapewnione.

ORGANIZATOR: IKTS BROŃ Radom

Przesyła i pozdrawia Katarzyna BIELAK

15 listopada 2017 roku – godz. 12:15

Amatorska liga tenisa stołowego w Radomiu

W kolejne serii spotkań w amatorskiej lidze tenisa stołowego zaprezentowały się drużyny z dolnej części tabeli. W najciekawszym spotkaniu ENERGIA Radom wygrała z MTM Radom 6:1. Po raz kolejny zespół ENERGII wystąpił bez swojego lidera Dariusza Bukalskiego . Mimo tego osłabienia od początku dominowali i beniaminka ligi ograli pewnie. W najciekawszej grze Paweł Olędzki pokonał Mateusza Ruwnickiego 3:2. Jedyny punkt dla MTM zdobył Mateusz Matera pokonując Lucjana Jachima 3:1. W kolejnym meczu spotkały się dwie drużyny debiutujące w rozgrywkach. MTM Radom wygrał ten prestiżowy pojedynek z Szachistami 6:1. Drużyna Szachistów wystąpiła osłabiona brakiem Katarzyny Bielak. Podrażnieni wcześniejszą porażką z Energią zawodnicy MTM od początku zagrali bardzo agresywny i skuteczny tenis. W najciekawszych grach Mateusz Ruwnicki pokonał Janusza Kowalskiego 3:0 a Mateusz Matera wygrał z Waldemarem Mrozem także 3:0. Jedyny punkt dla Szachistów zdobył Krzysztof Zajączkowski pokonując Tomasza Materę 3:0. Bardzo zacięta rywalizacja jest także o miano najlepszego zawodnika ligi. Obecnie prowadzi Stefan Wielgus 13 (SULTEX Radom ) mający 13 zwycięstw i zero porażek. Drugi jest Janusz Zbroja (AZS Radom) 11-1, a trzeci jest Rafał Lis (PLUS 40 Radom) 8-3 . Kolejna seria spotkań w najbliższy piątek 17 listopada 2017 r.od godz. 19.00. Zagrają wtedy:

ENERGIA Radom - PLUS 40 Radom

AZS Radom - AKTYWNI Team radom

SULTEX Radom - AKTYWNI Team Radom

MTM Radom - AKTYWNI Team Radom

AZS Radom - PLUS 40 Radom

Tenis stołowy Powiat Lipsko - ENERGIA Radom

Tenis stołowy Powiat Lipsko - PLUS 40 Radom

Wyniki spotkań:

ENERGIA Radom - MTM Radom 6:1 (punkty zdobyli: Paweł Olędzki 3, Maciej Grzmil 2, Lucjan Jachim 1,-Mateusz Matera 1 )

MTM Radom - Szachiści 6:1 (punkty zdobyli: Mateusz Ruwnicki 3, Mateusz Matera 2, Tomasz Matera 1, - Krzysztof Zajączkowski 1,)

TABELA

1. AZS Radom 4 8-0 24-2

2. SULTEX Radom 4 7-1 23-10

3. PLUS 40 Radom 3 5-1 17-6

4. AKTYWNI Team Radom 3 5-1 17-8

5. ENERGIA Radom 5 4-6 16-22

6. Tenisiści Stołowi Powiat Lipsko 4 3-5 15-17

7. MTM Radom 6 2-10 10-31

8. Szachiści 5 0 -10 4-30

Krzysztof Witerski

7 listopada 2017 roku – godz. 22:47

Amatorska liga tenisa stołowego w Radomiu

Tenisiści stołowi amatorzy są na półmetku rozgrywek. W miniony piątek rozegrano kolejną serię gier. W najciekawszym meczu Tenisiści Stołowi z Powiatu Lipsko zmierzyli się z AZS Radom. Od początku dominowali akademicy z AZS wygrywając mecz 6:2. Komplet trzech zwycięstw zanotował Janusz Zbroja. W najciekawszej partii wygrał z Ryszardem Krukiem 3:1. Dla pokonanych 2 gry wygrał Andrzej Krężel, najpierw pokonując Jacka Łyżwińskiego 3:1 a następnie Wiesława Mroza 3:0. W innym spotkaniu SULTEX Radom grający bez Mateusza i Stefana Wielgusów wypunktował MTM Radom 6:2. Trzy gry wygrał Sławomir Sulis. W najciekawszej grze wygrał z Mateuszem Ruwnickim 3:1. Wcześniej niespodziewanie Bogusław Wróbel przegrał z Mateuszem Ruwnickim 0:3, a Czesław Snopek uległ Mateuszowi Matera 1:3. W zaległym spotkaniu PLUS 40 Radom wygrał z MTM Radom 6:1. Jedyny punkt dla pokonanych zdoby Mateusz Matera pokonując Marka Płachtę 3:0. Kolejna seria spotkań w najbliższy piątek 10 listopada 2017 r.od godz. 19.00. Zagrają wtedy:

Tenis Stołowy Powiat Lipsko - ENERGIA Radom

Tenis Stołowy Powiat Lipsko - Szachiści

MTM Radom - Szachiści

MTM Radom - ENERGIA Radom

Wyniki spotkań:

AZS Radom - Tenisiści Stołowi Powiat Lipsko 6:2 (punkty zdobyli: Janusz Zbroja 3, Jacek Łyżwiński 2, Wiesław Mróź 1, - Andrzej Krężel 2,)

PLUS 40 Radom - MTM Radom 6:1 (punkty zdobyli: Rafał Lis 3, Mariusz Czerwiński 2, Marek Płachta 1, - Mateusz Matera 1,)

Tenisiści Stołowi Powiat Lipsko - MTM Radom 6:0 (punkty zdobyli: Andrzej Krężel 2, Ryszard Kruk 2, Tomasz Sobczyk 2,)

SULTEX Radom - MTM Radom 6:2 (punkty zdobyli: Sławomir Sulis 3, Bogusław Wróbel 2, Czesław Snopek 1, - Mateusz Matera 1, Mateusz Ruwnicki 1,)

Tabela

1. AZS Radom 4 8 - 0 24 - 2

2. SULTEX Radom 4 7 - 1 23 - 10

3. PLUS 40 Radom 3 5 - 1 17 - 6

4. AKTYWNI Team Radom 3 5 - 1 17 - 8

5. Tenisiści Stołowi Powiat Lipsko 4 3 - 5 15 - 17

6. ENERGIA Radom 4 2 - 6 10 - 21

7. Szachiści 4 0 - 8 3 - 24

 MTM Radom 4 0 - 8 3 - 24

Krzysztof Witerski

31 października 2017 roku – godz. 07:51

Amatorska liga tenisa stołowego w Radomiu

Za nami kolejna seria spotkań w amatorskiej lidze tenisa stołowego w Radomiu. Zaległości nadrabiają zawodnicy AZS Radom. W pierwszym meczu pokonali MTM Radom 6:0. W najciekawszej grze Krzysztof Witerski pokonał Mateusza Ruwnickiego 3:1. W drugim spotkaniu akademicy także pewnie pokonali ENERGIĘ Radom 6:0. W tym spotkaniu najciekawszymi grami popisali się Wiesław Mróz który pokonał Macieja Grzmila 3:0 oraz Krzysztof Witerski który wygrał z rewelacyjnie grającym w tej edycji Pawłem Olędzkim 3:2. W równolegle toczącym się meczu AKTYWNI Team wygrali z SZACHISTAMI 6:0 mimo wzmocnienia drużyny SZACHISTÓW Katarzyną Bielak, wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski weteranów. W ostatnim meczu wieczoru ENERGIA Radom wygrała z SZACHISTAMI 6:3. Trzy punkty dla pokonanych zdobyła Kasia Bielak , pokonując najpierw Macieja Grzmila 3:1, a w najciekawszej grze wygrała z Pawłem Olędzkim 3:2. Kolejna seria spotkań w najbliższy piątek 3 listopada 2017 r.od godz. 19.00. Zagrają wtedy:

AZS Radom - PLUS 40 Radom

Tenis Stołowy Powiat Lipsko - AZS Radom

Tenis Stołowy Powiat Lipsko - MTM Radom

Tenis Stołowy Powiat Lipsko - Plus 40 Radom

SULTEX Radom - MTM Radom

Wyniki spotkań:

AZS Radom - MTM Radom 6:0 (punkty zdobyli: Wiesław Mróz 2, Krzysztof Witerski 2, Janusz Zbroja 2,)

AZS Radom - ENERGIA Radom 6:0 (punkty zdobyli: Wiesław Mróz 2, Krzysztof Witerski 2, Janusz Zbroja 2,)

ENERGIA Radom - SZACHIŚCI 6:3 (punkty zdobyli: Maciej Grzmil 2, Lucjan Jachim 2, Paweł Olędzki 2, - Katarzyna Bielak 3,)

AKTYWNI Team - SZACHIŚCI 6:0 (punkty zdobyli: Mariusz Ablewski 2, Mariusz Barszcz 2, Eryk Skura 2,)

Pozdrawiam

Krzysztof Witerski

16 października 2017 roku – godz. 09:19

Amatorska liga tenisa stołowego w Radomiu

Za nami pierwsze mecze w amatorskiej lidze tenisa stołowego w Radomiu. W najciekawszym spotkaniu doszło do pierwszej sensacji. Typowani do końcowego zwycięstwa w lidze zawodnicy SULTEX-u Radom szczęśliwie zremisowali z bardzo ambitnie grającym zespołem PLUS 40 Radom 5:5. Zgodnie z planem dla SULTEXU , 3 gry wygrał były I ligowiec, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski weteranów Stefan Wielgus. Niestety słabiej tego dnia był dysponowany Sławomir Sulis. Przegrał najpierw z wielokrotnym Mistrzem Polski graczy na wózkach Mariuszem Czerwińskim 2:3, a w kolejnym meczu przegrał z paraolimpijczykiem, brązowym medalistom Mistrzostw Europy z ubiegłego tygodnia ze Słowenii Rafałem Lisem 2:3. Plus 40 mógł wygrać ten mecz lecz w ostatniej grze singlowej Jan Respondowski przegrał 2:3 ze Sławkiem Sulisem , prowadząc wcześniej 2:1 i mając piłkę meczową w IV secie. Pierwszy raz w lidze zagrał zespół Szachiści. Przegrał dwa swoje spotkanie lecz zaprezentował się dobrze. Najpierw Szachiści przegrali z rutyniarzami z AZS Radom 0:6 a następnie musieli uznać wyższość zespołu PLUS 40 Radom przegrywając także 0:6. Ciekawie powinno być w kolejnych meczach które zostaną rozegrane 20 października 2017 r. od godz. 19.00 tradycyjnie w małej sali gimnastycznej PSP Nr 4 w Radomiu ul. Wyścigowa 49. Zagrają wtedy:

AKTYWNI Team Radom - ULKS Kazanów

AMATORZY Radom - WETERANI Radom

SULTEX radom - AKTYWNI Team Radom

AMATORZY Radom - ULKS Kazanów

WETERANI Radom - SULTEX Radom

Ciekawsze wyniki spotkań:

PLUS 40 Radom - SULTEX Radom 5:5 (punkty zdobyli: Mariusz Czerwiński 2, Rafał Lis 2, Marek Płachta 1, - Stefan Wielgus 3, Sławomir Sulis 1, debel Sławomir Sulis /Stefan Wielgus 1,)

PULS 40 Radom - Szachiści 6:0 (punkty zdobyli: Mariusz Czerwiński 2, Rafał Lis 2, Marek Płachta 1, Jan Respondowski 1,)

AZS Radom - Szachiści 6:0 (punkty zdobyli: Jacek Łyżwiński 2, Janusz Zbroja 2, Wiesław Mróz 1, Krzysztof Witerski 1,)

Pozdrawiam

Krzysztof Witerski

16 września 2017 roku – godz. 01:16

SOBOTA PRZY ZIELONYCH STOŁACH

COTYGODNIOWE TURNIEJE TENISA STOŁOWEGO W RADOMIU

W sobotę 9 września odbył się Drugi Turniej Wrześniowy w ramach formuły "Sobota przy Zielonych Stołach". Rozegrano go systemem grupowo-pucharowym.

Bezapelacyjnym zwycięzcą został Mariusz Barszcz / Gózd / pokonując w finale 3-0 Piotra Karpienia / Kobyłka/. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że Mariusz wszystkie 7-em rozegranych gier rozstrzygnął w stosunku 3-0 , osiągając imponujący bilans setów 21-0.

W pojedynku o III-cie miejsce Julia Serafin / Broń Radom / wygrała 3-0 z Maciejem Grzmilem / Radom /.

W bardzo zaciętej grze pomiędzy najstarszymi uczestnikami Turnieju, Czesław Snopek / Radom / pokonał 3-2 Stanisława Więcaszka / Kowala /.

Ciekawostką był udział w n/Turnieju Walerego Andruszenko / Ukraina /, który zanotował dwa zwycięstwa i ostatecznie zajął VIII-me miejsce.

Kolejne Turnieje Wrześniowe rozegrane zostaną w soboty 16, 23 i 30 tego miesiąca.

- godz. 10.00 w sali CKU przy ul. Kościuszki 7 w Radomiu.

Przypominamy, że w Turnieju może uczestniczyć każdy za wyjątkiem zawodników I i II Ligi, a klasyfikacja miesięczna prowadzona jest na podstawie trzech najlepszych wyników z danego miesiąca.

 

ZAPRASZAMY: IKTS BROŃ RADOM

27 czerwca 2017 roku – godz. 08:53

XI Otwarte Mistrzostwa Gminy Wiązowna

XI Otwarte Mistrzostwa Gminy Wiązowna w Tenisie Stołowym przeszły do historii!!

Minęło dwanaście lat odkąd po raz pierwszy w Wiązownie rozegrano turniej(pierwszy na Mazowszu) upamiętniający świetnego tenisistę stołowego i trenera jakim był Andrzej Grubba.

XI Mistrzostwa zostały rozegrane po raz kolejny w otwartej formule dla wszystkich nie tylko z terenu Gminy Wiązowna, przez co zawody cieszyły się rekordową frekwencją- 67 zawodników w 5 kategoriach wiekowych!!!

Miło nam było gościć naszą wychowankę Agatę Zakrzewską - zawodniczkę kadry Polski, grającą w Ekstraklasie Kobiet(Hals Warszawa) oraz innych zawodników z Mazowsza przez co turniej stał na bardzo wysokim poziomie.

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania Dyrektor ZS-G w Wiązownie Pani Katarzynie Lackiej oraz Wójtowi Gminy Wiązowna Panu Januszowi Budnemu za wspieranie rozwoju sportu i tenisa stołowego w Naszej Gminie, Prezesowi Arturowi Kublikowi oraz firmie Styldruk za ufundowanie dodatkowych nagród na turnie oraz wszystkim, którzy przyłożyli się do organizacji turnieju.

Serdecznie dziękujemy !!

Zawodnicy i trenerzy GKTS Wiązowna.

 

Poniżej wyniki poszczególnych kategorii:

Szkoła Podstawowa:

1. Drewnik Dominik

2. Hałubek Krzysztof

3. Jurek Mikołaj

4. Baran Dawid

5. Dmowski Kamil

6. Kępa Igor

 

Dziewczęta:

1. Trochimiuk Kasia

2. Bajer Wiktoria

3.Tomalak Magda

4. Barcicka Natalia

5. Smolak Julia

6. Gołąb Ola

 

Gimnazjum:

1. Bątruk Krzysztof

2. Sadowska Karolina

3. Pląsek Adam

4. Kublik Bartosz

5. Skrocki Alan

6. Barcicki Krzysztof

 

Amator:

1. Utri Reinhold

2. Purwin Tomek

3. Obidziński Jacek

4. Trzaskowska Anna

5. Kietliński Artur

6. Jurek Przemek

 

OPEN:

1. Zakrzewska Agata

2. Michalski Paweł

3. Sitek Kamil

4. Bluj Krzysztof

5. Grzybowski Tomasz

6. Trochimiuk Katarzyna

 

Zadanie było współfinansowane z budżetu Gminy Wiązowna.

MISTRZOSTWA POLSKI WETERANÓW

9-11.06.2017 Wałbrzych

Dorota BORKOWSKA, Dorota PALUCH

Anna MARUSZCZAK, Alicja SKRZYPICKA

Witold SKUBISZEWSKI, Wojciech POTRYKUS

Henryk RÓŻALSKI, Wiesław OSTROWSKI

Henryk GLURA, Edmund RENKEL, Edward NOWAK

 

wyniki i galeria zdjęć

26 maja 2017 roku – godz. 23:23

Grand Prix Konstancina-Jeziorny

Lista uczestników TOP 12 - IX Edycji GP Konstancina-Jeziorny w tenisie stołowym.

Turniej zostanie rozegrany w dniu 4 czerwca 2017 roku w GOSiR Konstancin-jeziorna ul. Żeromskiego 15

Początek turnieju godzina 10:00 (wszystkie kategorie wiekowe).

 

OPEN

1 Marek Krystian

2 Życki Paweł

3 Michalski Paweł

4 Gałecki Paweł

5 Pławski Grzegorz

6 Bluj Krzysztof

7 Jasiński Jan

8 Okruch Jarosław

9 Maksymiuk Mariusz

10 Wiszniewski Paweł

11 Walkiewicz Tomasz

12 Wojtyński Kamil

13 Zalewski Krzysztof

14 Zaręba Dariusz

15 Rutkowski Sławomir

16 Jasiński Wojciech

---------------------------

 

Seniorzy młodsi

1 Regulski Mariusz

2 Michalski Paweł

3 Życki Paweł

4 Samoraj Zbigniew

5 Stoklas Hubert

6 Ratyński Wojciech

7 Cudny Krzysztof

8 Śliwiński Waldemar

9 Piórkowski Michał

10 Wójcik Sylwester

11 Klimek Zenon

12 Słomkowski Marek

13 Rutkowski Sławomir

-----------------------------

rezerwa

14 Piwowarski Krzysztof

15 Laskowski Marek

 

Seniorzy starsi

1 Stoklas Hubert

2 Samoraj Zbigniew

3 Ratyński Wojciech

4 Cudny Krzysztof

5 Wójcik Sylwester

6 Klimek Zenon

7 Piwowarski Krzysztof

8 Kulesz Dariusz

9 Słomkowski Marek

10 Janiszewski Stanisław

11 Beziuk Elżbieta

12 Waszelewski Janusz

----------------------------

 

rezerwa

13 Zawadzki Marek

14 Zieliński Artur

 

Juniorzy

1 Piórkowski Stanisław

2 Burakowski Mateusz

3 Dubiniak Kamil

4 Brzeska Helena

5 Przybysiak Natalia

6 Wójcik Aleksandra

7 Burakowski Patryk

8 Chmielewski Jakub

9 Burakowski Konrad

10 Kulesz Aleksander

11 Staniszewski Bartłomiej

12 Utri Maxymilian

-------------------------------

rezerwa

13 Zatowski Jan

14 Jasiński Wojciech

 

Młodzicy

1 Piórkowski Stanisław

2 Burakowski Mateusz

3 Dubiniak Patryk

4 Dubiniak Kamil

5 Burakowski Konrad

6 Burakowski Patryk

7 Przybysiak Natalia

8 Kościuszko Jan

9 Marcysiak Magda

10 Utri Maxymilian

11 Chmielewski Jakub

12 Michalski Oskar

-------------------------------

rezerwa

13 Ogrodnik Tomasz

14 Papuga Miłosz

 

Pozdrawiam

Henryk Pawlik

Zmarł Śp. Andrzej GLAPA

Z wielkim smutkiem informujemy, iż w dniu 13 maja zmarł Andrzej GLAPA. Pan Andrzej Glapa pełnił funkcję Prezesa Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego w latach 1999-2010, był członkiem Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego oraz Prezesem Honorowym WZTS.

W 2016 Pan Andrzej został wyróżniony podczas Poznańskiej Gali Sportu tytułem SUPERSENIORA Poznańskiego Sportu. Pan Andrzej Glapa był Sędzią klasy państwowej PZTS, był wiceprzewodniczącym Kolegium Sędziów PZTS.  Miał 77 lat. 

Pogrzeb odbędzie się w środę 17 maja na cmentarzu na Miłostowie o godzinie 13.30. Msza święta odbędzie się o godzinie 12.00 w parafii św. Jana Jerozolimskiego ul. Świętojańska 1 przy rondzie Śródka.  

Prezes

Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego

Tadeusz Nowak

6 Grand Prix Polski Weteranów

20-21.05 – Łomża

szczegóły

 

13 maja 2017 roku – godz. 23:08

Tenis stołowy amatorów w Radomiu

W tym roku długo musieliśmy czekać na rozegranie turnieju o Mistrzostwo Radomia amatorów w tenisie stołowym. W minioną sobotę liczne grono tenisistek i tenisistów stołowych rozegrało pasjonujące zawody. Zwyciężył dawno nie oglądany w naszych turniejach, były zawodnik II ligowej BRONI Radom Kamil Samulak. W finałowej grze pokonał rewelacyjnie grającego w tych zawodach Janusza Zbroję 3:2. Wcześniej obaj finaliści stoczyli bardzo trudne pojedynki. Kamil Samulak wygrał z mieszkającym obecnie w Pińczowie Jackiem Łyżwińskim 3:2, natomiast Janusz Zbroja pokonał po dramatycznym meczu byłego ligowca AZS Radom Marcina Podkańskiego 3:2 (w V secie 11-9). Obaj pokonani zawodnicy walczyli w kolejnych pojedynkach już z powodzeniem i dotarli do meczu o III miejsce w turnieju. Wcześniej Jacek Łyżwiński wygrał z najlepszą zawodniczką mistrzostw Kasią Bielak 3:1, natomiast Marcin Podkański pokonał najlepszego młodzieżowca Eryka Skurę 3:0. Mecz o III miejsce dostarczył sporych emocji. Dobrze rozpoczął Marcin Podkański wygrywając I seta 11-8. Jednak w kolejnych setach dokładniejszy był Jacek Łyżwiński, który pokonał rywala 3:1. Teraz przed tenisistami stołowymi amatorami kilku miesięczna przerwa w turniejach. Spotykamy się w październiku w kolejnej XV już edycji amatorskiej drużynowej ligi tenisa stołowego.

Wyniki Mistrzostw Radomia amatorów :

 mecz o I miejsce: Kamil Samulak - Janusz Zbroja 3:2

 mecz o III miejsce: Jacek Łyżwiński - Marcin Podkański 3:1

ciekawsze spotkania:

 Julia Serafin - Ernest Duda 3:0

 Eryk Skura - Ryszard Głód 3:1

 Katarzyna Bielak - Mateusz Gąciarski 3:1

 Janusz Zbroja - Bogusław Wróbel 3:0

 Marcin Podkański - Tomasz Mazierski 3:0

 Michał Mendrek - Wojciech Zagożdżon 3:1

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw:

1. Kamil Samulak 2. Janusz Zbroja 3. Jacek Łyżwiński 4. Marcin Podkański 5-6. Katarzyna Bielak, Eryk Skura 7-8. Ryszard Głód, Julia Serafin 9-12. Michał Mendrek, Bogusław Wróbel, Ernest Duda, Tomasz Mazierski. 13-15. Mateusz Gąciarski, Zdzisław Wójcik, Wojciech Zagożdżon.

Pozdrawiam

Krzysztof Witerski

11 maja 2017 roku – godz. 18:13

Tenis stołowy amatorów w Radomiu

Faworyci nie zawiedli i zwyciężyli w końcowej klasyfikacji radomskiego GRAND - PRIX amatorów w tenisie stołowym. Ostatni 4 turniej ulgowo potraktował Mateusz Gąciarski, który zajął w nim dopiero 4 miejsce. Miał już jednak puchar w kieszeni, bo zwyciężył w trzech turniejach. W finale kategorii do 40 lat tym razem bardzo dobrze zagrał Eryk Skura, który w decydującej grze pokonał Michała Mendrka 3:1. Trzecie miejsce zajęła Julia Serafin pokonując niespodziewanie Mateusza Gąciarskiego 3:0. W kategorii 40 60 lat, tym razem zwyciężył Jacek Łyżwiński. który w finałowej grze pokonał dawno nie oglądanego w radomskich turniejach, byłego zawodnika AZS Radom Marcina Podkańskiego 3:1. Końcowe zwycięstwo przypadło w udziale Janowi Molędzie, który tym razem zadowolił się 3 miejscem. Najbardziej wyrównana rywalizacja była w najstarszej kategorii powyżej 60 lat. Ponownie zwyciężył Adam Trela pokonując w finale Bogusława Wróbla 3:0. Trzecie miejsce zajął Grzegorz Janek wygrywając z Tomaszem Mazierskim 3:2 i tym samym zapewniając sobie trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji. Nieobecny tym razem Bogusław Kmuk miał już wcześniej zapewnione 2 miejsce.

Ciekawsze wyniki 4 turnieju :

Kategoria do 40 lat.

 Eryk Skura - Michał Mendrek 3:0

 Julia Serafin - Maciej Grzmil 3:2

 Mateusz Gąciarski - Przemysław Nowak 3:1

 Michał Mendrek - Mateusz Gąciarski 3:2

Kategoria 40 - 60 lat.

 Jan Molęda - Ryszard Głód 3:0

 Krzysztof Witerski - Marcin Podkański 3:1

 Eryk Duda - Zdzisław Wójcik 3:1

 Jacek Łyżwiński - Marcin Podkański 3:1

Kategoria ponad 60 lat.

 Adam Trela - Tomasz Mazierski 3:2

 Grzegorz Janek - Andrzej Łabądź 3:0

 Czesław Snopek - Kazimierz Gołda 3:0

 Bogusław Wróbel - Tomasz Mazierski 3:2

Końcowa klasyfikacja GHrand - Prix Radomia (najlepsza ósemka)

Kategoria do 40 lat:

1. Mateusz Gaciarski 96 punktów

2. Piotr Łyjak 84 pkt.

3. Mariusz Ablewski 72 pkt.

4. Eryk Skura 66 pkt.

5. Przemysław Nowak 46 pkt

6. Julia Serafin 45 pkt.

7. Michał Mendrek 37 pkt.

8. Mateusz Król 33 pkt.

 Kategoria 40 - 60 lat:

 1. Jan Molęda 86 pkt.

 2. Jacek Łyżwiński 84 pkt.

 3. Ryszard Głód 70 pkt.

 4. Stefan Wielgus 60 pkt.

 5. Krzysztof Witerski 57 pkt.

 6. Wojciech Zagożdżon 44 pkt.

 7. Mirosław Gołda 29,5 pkt.

 Andrzej Krężel 28 pkt.

 Kategoria weteranów ponad 60 lat:

 1. Adam Trela 92 pkt.

 2. Bogusław Kmuk 92 pkt.

 3. Grzegorz Janek 72 pkt.

 4. Bogusław Wróbel 70 pkt.

 5. Tomasz Mazierski 68 pkt.

 6. Czesław Snopek 48,5 pkt.

 7. Andrzej Łabądź 45,5 pkt.

 8. Marek Płachta 38 pkt..

Pozdrawiam

Krzysztof Witerski

Marek Przybyłowicz tel. 0-607922249 agamar@agamar.pl