Archiwum aktualności - lipiec 2015

szczegóły

Już 10 lat bez Andrzeja GRUBBY

Polski Związek Tenisa Stołowego informuje, że w dniu 21 lipca 2015 roku o godz. 18:00 w Kościele św. Michała Archanioła w Sopocie, przy ul. 3 Maja 49, odbędzie się msza św. w intencji śp. Andrzeja Grubby. Właśnie w tym dniu minie 10. rocznica śmierci tego legendarnego tenisisty stołowego.

Bezpośrednio przed mszą św., o godz. 16:00, odbędzie się spotkanie przy grobie śp. pamięci Andrzeja Grubby na Cmentarzu Komunalnym w Sopocie, przy ul. Malczewskiego 31 (Sektor N10, Nr rzędu 16, Nr grobu 1).

wspomnienie o Andrzeju GRUBBIE

20 lipca 2015 roku - godz. 22:45

Patryk, Katarzyna i Anna

szczegółowe wyniki

16 lipca 2015 roku - godz. 17:06

T. Krzeszewski: naszym celem utrzymanie

26-letni Rosjanin Mikhail Paikov i 21-letni Belg Robin Devos to nowe wzmocnienia w drużynie Morlin Ostróda. Głównym celem Tomasza Krzeszewskiego w nowym sezonie jest utrzymanie zespołu w rozgrywkach Wschodzący Białystok Superligi.

„Z takim założeniem budowaliśmy tegoroczny skład Morlin. Myślę, że współpraca z nowymi zawodnikami będzie dobra i na pewno będziemy walczyć o jak najlepszy rezultat”  - powiedział szkoleniowiec Morlin, Tomasz Krzeszewski.

Mikhail Paikov to aktualnie 54. zawodnik na europejskiej liście ETTU. Z kolei Robin Davos zajmuje 16. miejsce indywidualnego rankingu U21 (do lat 21.)

„Nasi nowi zawodnicy będą grać głównie na dojazdy. W przypadku, kiedy będziemy rozgrywać mecze z niewielkimi przerwami czasowymi, wtedy zarówno Mikhail jak i Robin będą zostawać w Ostródzie i na miejscu przygotowywać się do kolejnych spotkań. Wszystko jest kwestią dobrej organizacji” – dodał Tomasz Krzeszewski.

Poza Belgiem i Rosjaninem, w Morlinach występować będą Polacy – Tomasz Sposób, Michał Korycki, Jacek Karcz, Adrian Więcek, Kamil Jarmołowicz i najmłodszy Kacper Petaś. Biorąc pod uwagę składy zgłoszone przez inne zespoły, cel Morlin, czyli utrzymanie w lidze wydaje się być w pełni uzasadniony.

„Cieszę się, bo dzięki obecności tak utytułowanych zawodników w naszej lidze, bardzo dużo zyskujemy wszyscy - kluby, dzieci i młodzież, kibice. Mogę śmiało powiedzieć, że wyrastamy na drugą ligę w Europie. Świadczy o tym m. in. obecność aż trzech polskich drużyn w tegorocznych rozgrywkach Europejskiej Ligi Mistrzów Mężczyzn. Oczywiste jest to, że wszystkie znane pingpongowe nazwiska nie będą brać udziału we wszystkich spotkaniach ligowych ze względu na swoje dodatkowe zobowiązania względem choćby kadry narodowej, w której są na co dzień. Martwi mnie jednocześnie fakt, że tak niewiele młodych osób pojawia się na trybunach podczas meczów najlepszej ligi w Polsce. To przecież niesamowita okazja do podglądania znakomitych tenisistów stołowych na żywo, a to z kolei lekcja zdecydowanie lepsza niż oglądanie ich w internecie. Pamiętam, kiedy jako początkujący pingpongista, zbieraliśmy chętnych i jechaliśmy na mecz Polska-Francja z Łodzi do Włocławka. Żadnym problemem było wtedy do przejechania 100 km pociągiem, a byliśmy młodymi chłopakami” – podsumował trener ostródzian.

Po dość trudnym dla Morlin sezonie, nadszedł czas na chwilę odpoczynku przed niebawem rozpoczynającą się kampanią 2015/2016.

„Staram się odpoczywać aktywnie, spędzając czas na hali i nad wodą, łowiąc ryby”- przyznał Tomasz Krzeszewski.

Z Morlinami pożegnał się Białorusin Paweł Platonov, który zasilił szeregi beniaminka Wschodzący Białystok Superligi - Strzelca Frysztak, a także Karol Szarmach, który zdecydował się wyjechać do Dubaju, w którym będzie pełnił funkcję trenera w jednym z miejscowych klubów sportowych. Zespół z Warmii i Mazur w minionym sezonie wywalczył 6. miejsce. 

Rozmawiała Natalia Bąk

 

13 lipca 2015 roku – godz. 22:55

Grupa 3S sponsorem Polonii Bytom

Grupa 3S, działająca na rynku w branży telekomunikacyjnej od 2002 roku, przez najbliższe trzy lata będzie głównym sponsorem tenisistów stołowych Polonii Bytom. 

Drużyna prowadzona przez Michała Napierałę, występując w minionym sezonie jako Carbo-Koks TTS Polonia Bytom, zajęła 5. miejsce w krajowych rozgrywkach Wschodzący Białystok Superligi. Bytomianie, przed nowym sezonem pozyskali dwóch nowych zawodników – Pawła Chmiela z KST Energi-Manekina Toruń i Włocha Niagola Stoyanova, dla którego będzie to pierwszy sezon w polskiej lidze. Z zespołem pożegnał się były reprezentant kraju Jakub Kosowski, który w nowym sezonie bronił będzie barw wicemistrza kraju - Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. W składzie pozostał lider zespołu - Czech Tomas Konecny, który na co dzień wspólnie ze Stoyanovem trenuje w Akademii Wernera Schlegera.

Rotacje kadrowe i pozyskanie nowego sponsora tytularnego w klubie z Bytomia to jednak nie wszystko. Zmienia się również hala na której rozgrywane są spotkania Wschodzący Białystok Superligi.

Nowe inwestycje mają na celu odrestaurowanie hali sportowej i wprowadzenie kilku nowoczesnych rozwiązań. Zmiany, które już niebawem pojawią się na hali sportowej w Miechowicach są niezbędne do profesjonalizacji rozgrywek najwyższego szczebla oraz ulepszenia systemu szkolenia tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży.

Poza meczami najwyższej rangi, prowadzone są tam zajęcia podstawowe dla dzieci i młodzieży, funkcjonuje też grupa zaawansowanych kadetów i juniorów. „Dysponujemy bazą noclegową i dostępną przez 24 godziny halą sportową. Chcemy rozwijać tenis stołowy i podnosić poziom tej dyscypliny w całym kraju” – dodaje Michał Napierała, trener i menadżer 3S Polonii Bytom.

 

autor: Ziemowit BAŃKOSZ

e-mail: ziemowit.bankosz@awf.wroc.pl

Przygotowania do sezonu 2015/2016

www.wr.pzts.pl

8 lipca 2015 roku – godz. 16:21

Mistrzowska Superliga

Reprezentant Chin, mistrz świata w grze mieszanej z 2011 roku zasili skład  KST Energi-Manekina Toruń w nowym sezonie Wschodzący Białystok Superligi tenisistów stołowych.  30-letni Zhang Chao aktualnie występuje w chińskiej superlidze, tworząc zespół Shandong Luneng obok Zhang Jike (dwukrotny indywidualny mistrz świata) oraz Fang Bo (aktualny wicemistrz świata). Obok Azjaty w ekipie torunian zagrają: reprezentant Austrii Chen Weixing, Brazylijczyk Cauzo Matsumoto oraz kadrowicze Konrad Kulpa i Tomasz Kotowski.

Dzięki wzmocnieniom  w składzie Energi-Manekina, siódma drużyna ubiegłego sezonu Wschodzący Białystok Superligi weźmie udział w tegorocznych rozgrywkach Europejskiej Ligi Mistrzów, w której udział bierze szesnaście najlepszych zespołów z całej Europy. Zgodnie z kryteriami Europejskiej Federacji Tenisa Stołowego, o udziale w LM nie decyduje lokata zajęta w krajowej lidze, a łączny ranking zawodników wchodzących w skład konkretnego zespołu. Dzięki nowym graczom, KST  Energa-Manekin jest sklasyfikowana jako szósta drużyna w Europie. Obok Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki i Olimpii-Unii Grudziądz, powalczy o tytuł najlepszego europejskiego zespołu 2015/2016.

Tegoroczna edycja Europejskiej Ligi Mistrzów potrwa od 21 sierpnia 2015 do końca maja przyszłego roku i wystąpi w niej aż pięciu zawodników z pierwszej dziesiątki światowego rankingu. Przed kolejną szansą awansu do półfinału tych elitarnych rozgrywek staną aktualni wicemistrzowie Polski z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Kilka miesięcy temu, po dwukrotnej porażce z austriackim Weinviertel Niederosterreich, podopieczni Tomasza Redzimskiego zakończyli udział w LM na ćwierćfinale. Nowy sezon to jednocześnie potężne wzmocnienie zespołu, w którego szeregi wstąpi Jung Joungsik. Koreańczyk, aktualnie 21. zawodnik światowego rankingu ITTF, zwycięzca ostatniego World Tour Korea Open w Incheon, ma wspomóc Dartom Bogorię w walce o najlepszą europejską „czwórkę”.

Na wzmocnienia zdecydowała się również drużyna Dekorglassu Działdowo, która zakontraktowała dwóch czołowych reprezentantów Hongkongu – Tan Penga (13. m-ce rankingu ITTF) oraz Wong Chun Tinga (18. m-ce rankingu ITTF). Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz wymienił cały zespół i w nowym sezonie  występować będą w składzie z Koreańczykiem Kang Dong Hoonem, Węgrem Adamem Pattantyusem i Anglikiem Andrew Baggaley’em – aktualnym mistrzem świata w ping pongu. Jedynym Polakiem w barwach Zooleszcza Gwiazdy będzie Artur Białek.

Ciekawie zapowiada się nowy sezon w Palmiarni Zielona Góra, która przedłużyła współpracę z mistrzem świata z 1991 roku Joergenem Perssonem, wielokrotnym mistrzem Polski Lucjanem Błaszczykiem i Miroslavem Horejsim, a do tego nabyła Japończyka Taku Takakiwę, który rok temu był 34. zawodnikiem na świecie.

Coraz lepsi i utytułowani tenisiści stołowi w polskiej lidze to efekt systematycznego rozwoju i profesjonalizacji Wschodzący Białystok Superligi, podnoszenia poziomu sportowego i organizacyjnego rozgrywek.

 

www.evttc2015.fi

4 lipca 2015 roku – godz. 07:52

spójnia38 Turniej KS SPÓJNIA

Wyniki rozegranego w dniu 27 czerwca 2015 roku 42 Turnieju Tenisa Stołowego Amatorów KS SPÓJNIA Warszawa (hala, ul. Wybrzeże Gdyńskie 2):

szczegóły

 

 

Komentarz

W zawodach brało udział 70 zawodników! 21 wygrana Pawła Michalskiego kategorii oldboj młodszy! 10 zwycięstwo Marka Zawadzkiego kategorii oldboj starszy! 5 triumf Krzysztofa Sołtysiaka w kategorii open!

 "Turniej Przyjaźni" – czołowe miejsca nienaruszalne... ? Nic z tego trwała zażarta walka o każdy punkt! Nie było grania o "tzw. pietruszkę", co jest regułą w grach ligowych.!

Wielkie brawa dla wszystkich uczestników tego wydarzenia!

W finale kategorii oldboj młodszy Paweł Michalski wygrał z Pawłem Życkim 3:1 [11:8, 8:11, 11:7, 11:7]. Dwaj niezaprzeczalnie liderzy tej grupy zawodników stworzyli wspaniałe widowisko. W grze o drugie miejsce P. Życki pokonał Marka Zawadzkiego 3:2 [9:11, 11:6, 11:6, 8:11, 13:11]. Dopiero piąty set grany na przewagi wyłonił zwycięzcę. W finale B Artur Styczyński nieoczekiwanie wygrał z Zdzisławem Orzechowskim 3:1 [11:9, 8:11, 11:9, 11:9]. W finale kategorii oldboy starszy Marek Zawadzki wygrał z Jerzym Sikorskim 3:2 [7:10, 10:12, 11:9, 11:9, 15:13]. Widać zwyżkę formy Marka na koniec sezonu, który może czuć się moralnym zwycięzcą ogólnej klasyfikacji! Do przerwy spowodowanej kontuzją zdecydowanie prowadził. W grze o drugie miejsce J. Sikorski pokonał Mirosława Kubisiaka 3:1 [11:8, 8:11, 12:10, 11:6]. W finale B Krzysztof Kostoń wygrał z Januszem Mrowińskim 3:1 [9:11, 11:4, 11:9, 11:5]. W finale kategorii open Krzysztof Sołtysiak wygrał z Arkadiuszem Ziemińskim 3:2 [11:3, 11:8, 7:11, 3:11, 14:12]. Tu też spotkał się number one z numerem drugim. Piąty set na przewagi dopiero rozstrzygnął kolejność i przypieczętował ogólny triumf w minionym już sezonie Krzysztofa. W grze o drugie miejsce Krzysztof Zalewski pokonał A. Ziemińskiego 3:0. W finale B Krzysztof Stępień wygrał z Radosławem Jurzykiem 3:2 [9:11, 12:10, 8:11, 11;7, 16:14], rewanżując mu się za porażkę w grupie.

W sezonie glośno było o młodych zawodników K.S. Spójnia. Kacper Moliński: trzy wygrane turnieje, Łukasz Sokołowski: dwa triumfy! Kilka lat starszy od nich Kacper Modelewski: trzy wygrane! Wielkie brawa dla zawodników i Ich trenerów!

 

KLASYFIKACJA PO ROZEGRANIU 42 TURNIEJÓW GRAND PRIX AMATORÓW K.S. SPÓJNIA W-WA

W SEZONIE 2014/2015

W rocznym cyklu startowało ogółem 3758 zawodników { czek } w trzech kategoriach wiekowych.

Oldboy młodszy - 1577 zawodników:

1. Życki Paweł      834 pkt 

2. Michalski Paweł    811 pkt  

3. Kubisiak Mirosław   736 pkt   

4. Sikorski Jerzy     605 pkt

Oldboy starszy - 683 zawodników:

1. Kubisiak Mirosław   999 pkt     

2. Kostoń Krzysztof    917 pkt      

3. Sikorski Jerzy     905 pkt        

4. Zawadzki Marek    824 pkt           

Open - 1498 zawodników:

1. Sołtysiak Krzysztof   927 pkt  

2. Ziemiński Arkadiusz  836 pkt   

3. Pławski Grzegorz   683 pkt  

4. Sierota Daniel     608 pkt.

Gorąco zapraszamy na następny festiwal tenisa stołowego, jak zawsze w sobotę!!! Gwarantujemy, że nikt nie wyjdzie nie nagrawszy się do woli. Kawa, herbata i słodycze gratis! Istnieje również możliwość zamówienia dowolnej pizzy i makaronów z wszelakimi sosami.

Szczegółowe wyniki i punkty po rozegranych turniejach znajdują się też na www.spojniawarszawa.pl

Posiadamy bezpłatny parking przy hali, dla osób z własnym pojazdem.

UWAGA

Zmiany: w sezonie 2014/2015: kategorie wiekowe:

- oldboy młodszy 40-49 lat, urodzeni w latach 1966-1975

- oldboy starszy 50-59 lat, urodzeni w latach 1956-1965 i starsi

Terminy sezonu 2014/2015:

- 18 i 25 lipca oraz 1, 8, 15, 22 i 29 sierpnia 2015 r.

UWAGA !!!

Sekcja amatorów K.S. Spójnia Warszawa zaprasza wszystkich chętnych uprawiających tenis stołowy, na treningi, od poniedziałku do piątku w godz. 20.00 – 22.00

KONTAKT I INFO

Włodzimierz RYFCZAK tel. kom. 510-237-939, tel. Hala Sportowa KS SPÓJNIA 22-839-66-52 oraz Mirosław KUBISIAK tel. kom. 607 290 904.

Mirosław KUBISIAK

 

MZTS logoWalne Zebranie Delegatów MOZTS

29 czerwca 2015 roku godz. 18:30

www.mzts.pl

25 czerwca 2015 roku – godz. 22:32

Rewelacyjny Pingla Cup!

Takiego turnieju jeszcze nie było - podsumowanie Pingla Cup

To, co wydarzyło się w Grodzisku Mazowieckim w sobotę 20 czerwca zostanie zapamiętane na zawsze. Turniej Pingla Cup dla skrzatów był wyjątkowy i magiczny. A to dopiero początek...

Kilka miesięcy przygotowań, zaangażowany silny zespół ludzi w organizację, ostatnie nerwowe dni pełne pracy, krótkie noce. To wszystko w połączeniu z zapałem i pasją do stworzenia czegoś niezwykłego zbiegło się w sobotę 20 czerwca o godzinie 10.45 w Grodzisku Mazowieckim. Rozpoczął się specjalny, jedyny w tej kategorii wiekowej, na poważnie i dla zabawy - PINGLA CUP, będący prawdziwym świętem tenisa stołowego!

Aj, co to był za Turniej... Wydarzenie przez WIELKIE "W"!

Co takiego fantastycznego się działo? Po kolei:

* UCZESTNICY. Do Grodziska Mazowieckiego zjechało 70 zawodniczek i zawodników z różnych stron Polski (Dukla, Włodawa, Mysłowice, Inowrocław, Wrocław, Toruń, Piotrawin, Chróścice, Dąbrowa Górnicza, Lidzbark Warmiński, Nowy Targ, Lublin, Poczesna, Grabów Szlachecki, Szczytniki, Warszawa, Nadarzyn, Piaseczno, Siedlin, Sanniki, Sochaczew, Płock, Buczek, Sępólno Krajeńskie, Kobylin, Ryki). Dzieciaki miały po sześć, siedem, osiem i dziewięć lat. Były razem z rodzeństwem, rodzicami, trenerami, opiekunami. Razem stworzyli NIEZAPOMNIANĄ IMPREZĘ.

* DEKORACJA I WYGLĄD SALI DO GRY. Warunki stworzone jak dla profesjonalistów, w najbardziej prestiżowych zawodach. Aż 17 obniżanych stołów na całej hali, w tym dwa specjalne - w centralnym miejscu i na czerwonej, profesjonalnej wykładzinie. Mocne, porządne oświetlenie. Wszędzie stanowiska z numeratorami dla młodych sędziów. Biuro zawodów, Organizator, Sędzia Główny, Lekarz, stołówka, barek, szatnie, stolik z drożdżówkami i bananami - na miejscu. Reklamy i banery dodające prestiżu. Trybuny mieszczące wszystkich. Oznaczenia komunikacyjno - logistyczne = każdy wiedział, gdzie jest i którędy ma dotrzeć do celu.

* OTWARCIE. To bardzo ważny moment. Zanim nastąpiło oficjalne otwarcie, wystąpił zespół artystyczny Grunwaldzka Trio, który zaprezentował wspaniały pokaz gimnastyczny. Trzy zwinne i giętkie dziewczyny, niewiele starsze od Uczestników. Można było tylko usłyszeć: "Ćwiczą, jakby nie miały kręgosłupa". Spiker - trener Tomasz Redzimski powitał Gości, a potem krótko zainspirował wszystkich Bohaterów, nakłaniając ich do skupienia, uwagi i zaangażowania podczas gry. "Możecie być jak mistrzowie świata Ding Ning i Ma Long" - mówił. Potem życzenia złożył prezes KS Bogoria Dariusz Szumacher, a starosta powiatu grodziskiego Marek Wieżbicki, w imieniu swoim i burmistrza Miasta, wypowiedział formułę: "I Ogólnopolski Turniej Skrzatów w tenisie stołowym Pingla Cup uważam za otwarty!". Uwieńczeniem wspaniałego rozpoczęcia Zawodów była wspólna, pamiątkowa fotka w oficjalnych koszulkach - Uczestników, Trenerów, Rodziców i Organizatorów. Potem już rozgorzała walka w grupach i świetna zabawa...

* WYWIADY. Ten element Pingla Cup trwał cały dzień. Praktycznie wszyscy przepytywani Uczestnicy debiutowali w tej roli. Na tle specjalnej ścianki i roll-up'u Pingla Cup zrealizowano ponad 20 wywiadów z prawie 40 osobami: zawodniczkami, zawodnikami, trenerami, rodzicami. Rozmówcy odpowiadali, milczeli, wzruszali ramionami, mówili "nie wiem", zaskakiwali, pokazywali rakietki i koszulki. Wprowadzenie dzieci w świat mediów był dla nich wielkim momentem. Wywiady dostępne są w serwisie YouTube (na kanale Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i na stronie WWW Bogorii. "Przeprowadzanie wywiadów świadczy o profesjonalnej organizacji" - mówili ci trochę starsi rozmówcy.

* EMOCJE. Jedna z uczestniczek turnieju tak bardzo przeżywała swój start i wyjście do stołu, że... postanowiła oddelegować do gry swoją mamę. Ta dzielnie zastąpiła córkę i rozegrała całego seta! Turniej był niezwykle emocjonujący dla wszystkich - była radość, był smutek, były łzy szczęścia i rozpaczy. To potwierdza wartość Imprezy i niesamowite zaangażowanie zawodników.

* ROBERT FLORAS. Gdy tylko zawodnik pierwszej drużyny Bogorii pojawił się z rakietką przy stole, kolejka chętnych do gry z nim sięgnęła kilkudziesięciu osób. Swoich sił próbowali nie tylko Uczestnicy, ale też rodzice! To trwało kilka godzin, ale Robert połączył przyjemne z pożytecznym - na halę przyszedł w towarzystwie żony i córeczki. Mali sportowcy byli zachwyceni, wielu z nich spotkało tak utytułowanego gracza pierwszy raz w życiu! A sam Floras miał twardy orzech do zgryzienia: jak tu bronić tak mocne ataki na tak niskim stole?

* NAJPOPULARNIEJSI. W trakcie Turnieju też sporo się działo, jeśli chodzi o konkursy i plebiscyty. Uczestnicy mogli głosować na najpopularniejszą zawodniczkę i najpopularniejszego zawodnika (tych, którzy są najlepiej zaangażowani, skoncentrowani i uważni, których gra się najbardziej podoba). Zwyciężyli Dorota Sass (GLKS Nadarzyn) i Gracjan Brejnak (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki). Wybrano również najbardziej lubianego trenera - został nim Michał Zakrzewski z SKS 40 Warszawa, oraz najmłodszych Uczestników, którymi byli Oskar Maciejewski (UKS TKKF MOSiR Dukla) i Aleksandra Oskiera (Bogoria).

* DEKORACJA. To była dopiero frajda! Podium, puchary, nagrody, błyskające flesze. Dekorowali Robert Floras, Paweł Fertikowski i Bartłomiej Grzegorski (wicedyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim). Dekorowano najlepsze i najlepszych od pierwszego do szóstego miejsca. Oprócz nagród rzeczowych były uśmiechy, gratulacje, fotki z medalistami najważniejszych imprez światowych, wspaniała oprawa muzyczna (była przez całą Imprezę od Marcina Sankowskiego) i podziękowania. Na koniec kolejne pamiątkowe zdjęcie grupowe i głośne "DO ZOBACZENIA ZA ROK!". Jeżdżący od kilkunastu lat po turniejach Tomasz Redzimski stwierdził: "na takim turnieju jeszcze nie byłem!".

* ORGANIZATORZY I WOLONTARIUSZE. Aby coś fajnego się odbyło, musi pracować sztab ludzi. I tak było tym razem. Przed, w trakcie i po Pingla Cup pracował zespół ponad 30 osób: pracowników, współpracowników i zawodników klubu, sędziów, przyjaciół oraz wolontariuszy. SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA (przepraszamy, jeśli kogoś pominęliśmy): Edyty Skoczeń, Agaty Szumacher, Karoliny Szumacher, Małgosi Kalinowskiej, Dominika Wieczorka, Pawła Szelińskiego, Tomasza Redzimskiego, Dariusza Banasika, Dariusza Budzicha, Marcina Sankowskiego, Dawida Szajny, Bartosza Bartosiewicza, Dariusza Koziarskiego, Dariusza Szumachera, Michała Rucińskiego, Adama Białka, Krzysztofa Grzybowskiego, Jana Brejnaka, ekipy z obsługi hali (Mariusza, Artura i Janka) oraz wszystkich przedstawicieli młodej Bogorii (i ich rodzin), którzy dzielnie sędziowali gry i pomagali przez cały dzień (włącznie z dziadkiem Zosi Śliwki :)

* WYNIKI. Wspominamy o tym dopiero na końcu, ponieważ nie były one najważniejsze. Jednak najwięcej powodów do radości mieli Wiktoria Wróbel (LTSR Buczek) i Miłosz Redzimski (Bogoria) oraz zwycięzca turnieju pocieszenia (startowali w nim chłopcy i dziewczynki) - Kacper Stańczak. Gratulujemy wszystkim medalistom, tym tuż za podium oraz wszystkim Uczestnikom tego WYDARZENIA!

I Ogólnopolski Turniej Skrzatów w tenisie stołowym Pingla Cup już się zakończył. Rozpoczęły się natomiast dziecięce marzenia o "Mistrzostwie"; rozbudziła się sportowa wyobraźnia i chęć gry w tenisa stołowego (tuż po dekoracji na podium wskoczył trzyletni chłopiec, który do mikrofonu ogłosił, że "od teraz" rozpoczyna treningi); narodził się zapał do jeszcze cięższej pracy, która przynosi wielkie korzyści. I niech to trwa aż do drugiej edycji Turnieju, która już za rok!

Ze sportowym pozdrowieniem KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki

 

Pingla Cup w pigułce:

- relacja i wyniki – TUTAJ

- wywiady wideo - TUTAJ

- Wydarzenie Pingla Cup na Facebooku (zdjęcia, opisy, materiały) - TUTAJ

 

23 czerwca 2015 roku – godz. 16:34

Firma F.H. SPORT-KALUZNY oficjalny przedstawiciel producenta plastikowych piłeczek HANNO została sponsorem Mazowieckiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego.

Umowa sponsorska będzie obowiązywać przez pięć lat, a głównym jej celem jest dostarczania piłeczek HANNO na wszystkie turnieje znajdujące się w kalendarzu MOZTS oraz na szkolenia Kadry Wojewódzkiej.

Logo firmy HANNO będzie obecne na oficjalnych stronach MOZTS - mzts.pl i ligi.mzts.pl oraz na banerach podczas wszystkich turniejów z kalendarza MOZTS.

Zapraszamy na stronę internetową sponsora - http://www.hanno-tenis-stolowy.pl/

Bezszwowe piłeczki do tenisa stołowego niemieckiej firmy HANNO produkowane są nową innowacyjną techniką wirówkową. Cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich zawodników między innymi dzięki doskonałym parametrom odbicia, twardości oraz "okrągłości". Te parametry nadają piłeczce większą wytrzymałość od tych składających się z dwóch połówek. Wytrzymałość i odporność na uszkodzenia to gwarancja piłeczek HANNO na długą i intensywną grę.

Firma F.H. SPORT-KALUZNY w swojej ofercie posiada, aż trzy rodzaje piłeczek plastikowych do tenisa stołowego:

HANNO 40+ BASIC - piłeczki treningowe,

HANNO 40+ CONTROL - piłeczki treningowe,

HANNO 40+ ITTF - piłeczki meczowe.

Piłeczki HANNO 40+ ITTF posiadają certyfikat Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego (ITTF), dopuszczający te piłeczki do używania ich w turniejach międzynarodowych organizowanych przez ITTF i ich członków (w tym PZTS).

 

Marek Przybyłowicz tel. 0-607922249 agamar@agamar.pl